Gdańsk: Otwarto biurowiec Alpha Airport City

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 maja 2022 09:05
Wczoraj (12.05) miało miejsce uroczyste otwarcie budynku biurowego Alpha, który jest pierwszym z wybudowanych biurowców kompleksu Airport City Gdańsk. Inauguracja budynku Alpha ma być początkiem nowego rozdziału w historii gdańskiego lotniska.
Reklama
Niewiele polskich portów regionalnych może pochwalić się zintegrowaną infrastrukturą usługowo-biurową w bliskim sąsiedztwie samego lotniska. Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy planuje zostać pionierem na rodzimym rynku w tym zakresie, więc od lat skutecznie realizuje kolejne inwestycje pozalotniskowe. Wczoraj (12.05) miało miejsce uroczyste otwarcie biurowca Alpha, który jest pierwszym z budynków biurowych budowanego kompleksu Airport City Gdańsk.

- Zrealizowaliśmy marzenie i dziś otwieramy biurowiec Alpha, pierwszy w planowanej nowoczesnej dzielnicy lotniskowej Airport City Gdańsk. Klienci i obserwatorzy są zachwyceni poziomem zastosowanych technologii. Komercjalizacja obiektu przebiega optymistycznie. Jak tylko wynajmiemy większość jego powierzchni, ogłosimy przetarg na budowę kolejnego, dwa razy większego biurowca Bravo. Mamy już dla niego zarówno projekt jak i pozwolenie na budowę. Pandemia nie zawróciła nas z obranej drogi stworzenia Airport City Gdańsk. Pokazała, że idea była słuszna, bo dzięki nowej komercyjnej przestrzeni będziemy mogli zarabiać także w momentach kryzysowych na rynku lotniczym - pochwalił się Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska.


W uroczystości wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Nie zabrakło również przedstawicieli pozostałych udziałowców trójmiejskiego lotniska, czyli Piotra Borawskiego z ramienia Miasta Gdańska i Marcina Skwierawskiego z ramienia Miasta Sopotu.

Biurowiec Alpha ma sześć pięter i 8,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu. Jego komercjalizacja obejmuje na razie jedną trzecią obiektu. Największym najemcą ma zostać międzynarodowa i renomowana firma z sektora IT, a jej pierwsi pracownicy powinni wprowadzić się do nowego biura już za kilka miesięcy.

- Udało się nam wybudować pierwszy biurowiec w ramach Airport City Gdańsk bez większych problemów. Dziś widzimy, jak dobra była decyzja, którą podjęliśmy kilka lat temu. Umowę na budowę budynku Alpha za prawie 66 mln złotych netto zawarliśmy w 2019 roku i zdążyliśmy przed zawirowaniami na rynku. W konsekwencji pandemii, zachwiania łańcuchów dostaw i braków towarów w branży budowlanej, taka inwestycja kosztowałaby nas obecnie znacznie więcej - dodał Michał Dargacz, dyrektor ds. Airport City Gdańsk.

Docelowo, kompleks usługowo-biurowy Airport City Gdańsk będzie składał się z siedmiu biurowców i nowoczesnej infrastruktury pozalotniskowej. Realizacja kolejnych etapów inwestycji będzie zależała od poziomu zainteresowania bieżącą infrastrukturą i zapotrzebowania na rynku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy