SAS odwołał 4 tys. lotów wakacyjnych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 maja 2022 09:30
Linia SAS odwołała 4 tys. połączeń wakacyjnych, które były zaplanowane na szczyt okresu letniego. Zakłócenia obejmą 5 proc. rozkładu lotów skandynawskiego przewoźnika i są spowodowane znaczącymi brakami w personelu pokładowym.
Reklama

Niektóre linie lotnicze z niecierpliwością wyczekują szczytu sezonu wakacyjnego, który naturalnie wiąże się ze wzmożonym ruchem pasażerskim. Przykładowo, linia Lufthansa spodziewa się obsłużyć rekordową liczbę turystów. Zupełnie inne nastroje panują w Skandynawii, gdzie linia SAS będzie musiała obejść się smakiem i z przyczyn logistycznych zrezygnować z wielu atrakcyjnych połączeń sezonowych.


- Brak personelu pokładowego oraz opóźnienia w dostawach nowych samolotów są dla nas dużym problemem. W pandemii zrezygnowaliśmy z wielu pracowników, a teraz potrzebujemy ich jak nigdy dotąd. Ciężką sytuacja na pewno wpłynie na naszą siatkę połączeń. Dokonamy wielu zmian, lecz pasażerowie otrzymają możliwość komfortowej zmiany biletu na najbliższy lot - powiedział John Eckhoff z biura prasowego linii SAS.

Przewoźnik przewiduje, że zakłócenia obejmą nawet 4 tys. rejsów, których realizacja zaplanowana była na najbliższe cztery miesiące, czyli szczyt okresu letniego. Oznacza to, że linia SAS straci blisko 5 proc. swojego wakacyjnego oferowania. Ponad 70 tys. pozostałych lotów ma się odbyć zgodnie z planem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama