Qantas wraca z lotami z Perth do Londynu

5 maja 2022 09:05
Linia Qantas przywróci wkrótce bezpośrednią trasę międzykontynentalną z australijskiego Perth do Londynu w Wielkiej Brytanii. Pierwszy, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, rejs między miastami odbędzie się już 23 maja 2022 roku.
Reklama
Ten tydzień z pewnością zapisze się na kartach historii linii Qantas. Na jego początku australijski przewoźnik zapowiedział uruchomienie projektu "Sunrise", który zrewolucjonizuje lotnictwo cywilne poprzez otwarcie bezpośrednich, ponad dwudziestogodzinnych połączeń z Sydney i Melbourne do Londynu, Paryża i Nowego Jorku. Zaledwie kilka dni po tym przełomowym ogłoszeniu, linia Qantas poinformowała o przywróceniu bezpośrednich, lecz nieco krótszych lotów z Perth do Londynu Heathrow.

Kilkunastogodzinna trasa z Australii do Wielkiej Brytanii niezmiennie cieszyła się popularnością wśród pasażerów od 2018 roku, gdy połączenie zostało oficjalnie zainaugurowane. Z oczywistych względów rotacja została zawieszona dwa lata później, lecz dzisiaj jej powrót jest możliwy na dawnych warunkach. Co ciekawe, trasa miała wrócić do rozkładu linii Qantas dopiero 19 czerwca 2022 roku, ale dobrze odbudowujący się ruch pasażerski umożliwił przyspieszenie powrotu połączenia.


- Bezpośredni lot do Wielkiej Brytanii jest dużym atutem dla tych, którzy cenią sobie podróż w komfortowych warunkach. Połączenie z Perth do Londynu pozwoli przywrócić satysfakcjonujący ruch pasażerski między regionami po dwóch latach kryzysu - powiedział Kevin Brown, dyrektor generalny linii Qantas.

Trasa z Perth do Londynu Heathrow będzie obsługiwana samolotami Boeing 787-9 Dreamliner, które mogą zabrać na pokład do 236 podróżnych. Start z Australii (QF9) przewidziano na godzinę 18:50, a lądowanie w Wielkiej Brytanii na godzinę 5:05 następnego dnia. W rejs powrotny (QF10) pasażerowie udadzą się o godzinie 11:55, aby o godzinie 11:40 następnego dnia zameldować się w Perth. Bezpośredni przelot potrwa nawet 17 godzin i 15 minut.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy