Linia Qantas przywraca więcej samolotów A380

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 grudnia 2022 10:00
Australijski Qantas przywrócił szóstą maszynę Airbus A380. Samolot wzmocni oferowanie przewoźnika w szczycie sezonu wakacyjnego po blisko trzech latach uziemienia z powodu pandemii. Maszyna przygotowywana jest obecnie do powrotu w Abu Zabi.
Reklama
Linia Qantas z Australii przywróciła już pięć samolotów Airbus A380, a przed końcem tego roku przywróć również szóstą maszynę. Wszystko za sprawą stale rosnącego zainteresowania podróżowali lotniczymi, szczególnie w okresie wakacyjnym w tej części świata. Przewoźnik zamierza odbudować znaczącą część swojej przedpandemicznej siatki połączeń w obliczu sezonu letniego i wzmożonego ruchu pasażerskiego. W realizacji tego celu pomoże szósta maszyna Airbus A380 o znakach rejestracyjnych VH-OQA, która została reaktywowana w ostatnich dniach i obecnie przygotowywana jest do powrotu w centrum technicznym w Abu Zabi.


Egzemplarz VH-OQA jest najstarszym samolotem Airbus A380 we flocie linii Qantas. Maszyna trafiła do Australii w odległym 2008 roku, czyli niemal na samym początku programu A380. W ciągu dwunastu lat aktywności maszyna wykonała przeszło 4 tys. lotów, spędzając w powietrzu nawet 45 tys. godzin. Na początku globalnej epidemii australijski przewoźnik uziemił dwanaście samolotów Airbus A380. Chwilę później rozebrał na części dwa z nich.

Przewoźnik lata samolotami Airbus A380 z Kingsford Smith Airport (SYD) do Londynu Heathrow przez Singapur. Powrót kolejnych maszyn Airbus A380 może oznaczać pojawienie się tych samolotów na trasach m.in. z Melbourne do Los Angeles i Singapuru. Do końca przyszłego roku linia Qantas przywróci dziesięć maszyn Airbus A380.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N