Projekt "Sunrise" linii Qantas bliski inauguracji

2 maja 2022 09:00
Qantas zapowiedział, że już wkrótce oficjalnie zainauguruje projekt "Sunrise", którego założeniem jest uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych z Sydney i Melbourne do Londynu, Paryża oraz Nowego Jorku. Pierwszy lot zaplanowano na 2025 rok.
Reklama
O projekcie "Sunrise" realizowanym przez linię Qantas mówi się w środowisku lotniczym od wielu lat. Po miesiącach skrupulatnego planowania, australijska inicjatywa już wkrótce ujrzy światło dzienne. Według serwisu "Executive Traveller" linia Qantas jest bliska oficjalnej inauguracji projektu "Sunrise", którego zwieńczeniem będzie uruchomienie bezpośrednich lotów z Sydney i Melbourne do Londynu, Paryża i Nowego Jorku.


Przewoźnik planuje realizować niespotykanie długie przeloty międzykontynentalne samolotami Airbus A350-1000, które będą dostarczone do Australii w specjalnej wersji ULR ("Ultra Long Range"). Linia Qantas połączy Sydney i Melbourne, czyli dwa najważniejsze ośrodki australijskie, z ich odpowiednikami w Europie i Stanach Zjednoczonych: Londynem, Paryżem i Nowym Jorkiem. W ten sposób pasażerowie z antypodów otrzymają dostęp do kluczowych stolic biznesowych na świecie w ramach bezpośredniego przelotu. Jedyną przeszkodą będzie długość samego lotu. Podróżni będą musieli wykazać się nie lada wytrzymałością, aby odbyć nawet 20-godzinną wyprawę lotniczą bez żadnego międzylądowania.

Start pierwszego połączenia w ramach projektu "Sunrise" zaplanowano na 2025 rok. Pasażerowie, którzy zdecydują się na niezwykle długą podróż z pewnością doświadczą czegoś wyjątkowego. Podczas jednego lotu podróżni będą mogli podziwiać wschód słońca aż dwukrotnie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy