Air Force One przyleci do Europy. Odwiedzi Polskę?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 marca 2022 09:05
Amerykański Air Force One już wkrótce wyląduje w Unii Europejskiej. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przybędzie na nasz kontynent, aby wziąć udział w szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Rady Europejskiej w Brukseli. Niewykluczone, że przy okazji Biden odwiedzi także Polskę.
Reklama

Biały Dom w Waszyngtonie potwierdził, że prezydent Stanów Zjednoczonych uda się z oficjalną wizytą do Unii Europejskiej. Joe Biden przyleci na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One już 24 marca 2022 roku, aby wziąć udział w nadzwyczajnym szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Rady Europejskiej. Oba wydarzenia zostaną zorganizowane w Brukseli, gdzie znajdują się siedziby główne obu instytucji. Wizyta amerykańskiego prezydenta ma być świadectwem solidarności i jedności wewnątrz NATO oraz wyrazem wsparcia dla Ukrainy, która od ponad trzech tygodni skutecznie przeciwstawia się militarnej agresji Rosji.

- Prezydent Joe Biden dołączy do amerykańskich sojuszników w NATO oraz Unii Europejskiej. Weźmie udział w intensywnych rozmowach na temat zdolności obronnych Sojuszu Północnoatlantyckiego i potencjalnych odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainę. To dowód zaangażowania Stanów Zjednoczonych w wartości reprezentowane przez europejskich partnerów - przekazał Biały Dom w komunikacie prasowym.


Tematem brukselskich szczytów będzie sytuacja na Ukrainie. Niewykluczone, że przy okazji wizyty w Brukseli Joe Biden przyleci również do Polski. Wówczas samolot Air Force One z amerykańską głową państwa na pokładzie wylądowałby na Lotnisku Chopina w Warszawie najprawdopodobniej 25 marca 2022 roku, czyli za tydzień.

- Potwierdzonych oficjalnie informacji czy ze strony polskiej, czy amerykańskiej, jeszcze nie mamy. Wiemy oczywiście, że prezydent Joe Biden weźmie udział w szczycie przywódców NATO w Brukseli. W związku z tym jego obecność w Polsce jest niewykluczona. Jesteśmy w kontakcie ze stroną amerykańską - przekazał Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Polsat News".
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama