EgyptAir wylądował na lotnisku w Goleniowie

8 marca 2022 07:51
W niedzielę (6.03) na lotnisku w Szczecinie Goleniowie wylądowały dwa samoloty EgyptAir: boeing 787 Dreamliner i airbus A330. Na ich pokładzie podróżowali Ukraińcy, których wojna zastała w czasie wakacji w Egipcie.
Reklama
Agresja Rosji Władimira Putina zmusiła, możemy już powiedzieć, miliony obywateli Ukrainy do ucieczki z dotkniętej wojną ojczyzny. Wielu z nich już znajdowało się za granicą w momencie wybuchu wojny nie mogąc wrócić do kraju. Taki los dotknął prawie 3500 Ukraińców, którzy przebywali na urlopie w egipskich kurortach. Dzięki współpracy z linią lotniczą EgyptAir możliwa była ich ewakuacja do Polski. W minioną niedzielę (6.03) pierwsza grupa z przebywających w Hurgadzie i Szarm el Szejk dotarła na pokładzie boeinga 787 i airbusa A330 do Szczecina. Decyzja o ulokowaniu ukraińskich uchodźców właśnie w województwie zachodniopomorskim nie była przypadkowa. Z racji na fakt, że jest ono położone najdalej od ukraińsko-polskiej granicy, dotychczas niewielu obywatelu Ukrainy znajdowało tu schronienie. Dlatego też nie ma jeszcze problemów logistycznych ze znalezieniem dla nich schronienia i udzielenia potrzebnej pomocy.


Cała operacja ewakuacji obywateli Ukrainy przebywających na wakacjach w Egipcie potrwa do piątku i przewiduje jeszcze po pięć lotów każdym ze wspomnianych samolotów linii EgyptAir.

fot. Instagram Szczecin Airport


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy