UIA wraca do Warszawy i wielu innych europejskich stolic

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
4 lutego 2022 15:57
Ukraine International Airlines ogłosiły plany na zbliżający się sezon wakacyjny. Przewoźnik przywróci kilkanaście zawieszonych wcześniej tras oraz uruchomi szereg kolejnych atrakcyjnych połączeń. Wrócą m.in. bezpośrednie loty z Kijowa do Warszawy.
Reklama
Ukraine International Airlines przygotowują się do udanego okresu letniego. W związku ze stale poprawiającą się sytuacją pandemiczną ukraiński przewoźnik podjął odważną decyzję o przywróceniu kilkunastu połączeń, które zostały wstrzymane właśnie ze względu na szalejącą epidemię. Linia zapowiedziała także uruchomienie kilku nowych atrakcyjnych tras turystycznych i biznesowych. W wakacyjnej ofercie Ukraine International Airlines przybędzie zarówno lotów europejskich jak i transatlantyckich.


Już w czerwcu br. przewoźnik wznowi regularne rejsy z Kijowa do Nicei, Brukseli, Helsinek, Wenecji, Kopenhagi, Düsseldorfu, Sztokholmu, Zurychu, Budapesztu oraz Warszawy. Z kolei ze Lwowa linia ponownie uruchomi trasę do Tel Awiwu a z Odessy do Wilna. Ponadto, Ukraine International Airlines przywrócą połączenia transatlantyckie do Nowego Jorku i Toronto w Ameryce Północnej. Jednocześnie przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów dalekodystansowych do Delhi. Trasy te będą realizowane samolotami Boeing 777-200ER. Z kolei wśród nowości znajdą się rejsy z Kijowa do Alicante w Hiszpanii i Oslo w Norwegii.

Rotacja z Kijowa Boryspol na Lotnisko Chopina zostanie wznowiona dokładnie 1 czerwca 2022 roku. Trasa realizowana będzie przy wykorzystaniu samolotów Boeing 737-800. Połączenie do Warszawy miało wrócić do ukraińskiego rozkładu lotów niespełna rok wcześniej, 18 czerwca 2021 roku, lecz ze względu na ówczesną sytuację pandemiczną oraz niewielkie zainteresowanie podróżami lotniczymi Ukraine International Airlines podjęły decyzję o nieprzywracaniu operacji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy