Brussels Airlines prezentują nowe malowanie. Polakom może wydawać się znajome

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 listopada 2021 08:30
Narodowe belgijskie linie lotnicze oficjalnie zaprezentowały efekt swojego rebrandingu, którego głównym punktem jest nowe logo. Zdaniem wielu jest ono łudząco podobne do znanego w całej Polsce logotypu portalu Gazeta.pl.
Reklama

W czwartek (18.11) Brussels Airlines, będące częścią Lufthansa Group, oficjalnie zaprezentowały swoje nowe malowanie. Jak mówią przedstawiciele przewoźnika, ma ono potwierdzać „pozycję linii na rynku jako rodzimego przewoźnika Belgii”.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć początek nowych Brussels Airlines. Dla naszych pasażerów, którzy zasługują na to, co najlepsze, ale także dla naszych pracowników, którzy są zaangażowani w zmiany, które popychamy odważnie do przodu, i do której przyczyniają się oni każdego dnia. [...] Jako jedna z czterech linii lotniczych należących do Lufthansa Group, budujemy wspólną drogę ku obiecującej przyszłości. Postrzegamy naszą nową tożsamość marki jako symbol zaufania do naszej firmy, ponownie podkreślając także tożsamość jako rodzimego przewoźnika Belgii – skomentował Peter Gerber, dyrektor generalny Brussels Airlines.


Jak piszą w oświadczeniu przedstawiciele Brussels Airlines, rebranding ma być czymś więcej niż tylko nowym malowaniem, ale także nową tożsamością marki. Według autorów, prezentowane malowanie ma zawierać nową wersję charakterystycznych dla linii Brussels Airlines czerwonego i niebieskiego koloru – są one teraz głębsze i ciemniejsze.


Kropkowane „b” znajdujące się dotychczas na ogonie, zostało zastąpione dziewięcioma kropkami o różnych rozmiarach, be dwóch identycznych, ułożonymi w kwadrat, co ma symbolizować różnorodność pasażerów, miejsc docelowych i pracowników. Ponadto przewoźnik zdecydował się na zastąpienie czcionki przez bardziej nowoczesną oraz powiększenie słowa „brussels”.


Wśród komentarzy dotyczących oprawy graficznej belgijskiego przewoźnika pojawiły się sugestie, że nowe malowanie linii jest mocno inspirowane logiem Croatia Airlines. Wydaje się ponadto, że nowy znak graficzny Brussels Airlines może wydawać się szczególnie znajomy w naszym kraju – nie sposób nie zauważyć podobieństwa pomiędzy nim a logotypem używanym przez polski portal informacyjny Gazeta.pl od 2015 r.

Przedstawiciele Gazeta.pl umieścili nawet żartobliwy komentarz pod facebookowym postem Brussels Airlines informującym o nowym wizerunku przewoźnika.


Cześć Brussels Airlines! Podoba nam się Wasze nowe logo, wielkie umysły myślą podobnie! Jesteśmy przekonani, że nasi właściciele się nad tym pochylą, ale skoro już jesteśmy tak jakby #LogoBliźniakami, poznajmy się lepiej. My zaczniemy: Jesteśmy Gazeta.pl, dwudziestoletnim polskim portalem informacyjnym z milionami czytelników. Z tego co widzimy, Wy lubicie samoloty, czy coś takiego? – brzmi treść wpisu.

Wygląda na to, że na żartach się jednak nie skończy – właściciel portalu zainteresował się już sprawą i zapowiada jej szybkie rozwiązanie. Autorem identyfikacji wizualnej Gazety.pl jest White Cat Studio.

– Porównanie logotypu Gazeta.pl i nowego znaku Brussels Airlines nie pozostawia wątpliwości, że elementy graficzne są niemal identyczne. Analizujemy tę sytuację, skontaktowaliśmy się już z drugą stroną i czekamy na odpowiedź. Mamy nadzieję na szybkie i polubowne rozwiązanie tej sprawy – skomentowała w czwartek (18.11) sprawę Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory do której należy Gazeta.pl.

Fot.: Brussels Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama