Gdańsk: Ponad 300 tys. pasażerów w październiku br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 listopada 2021 09:05
1 komentarz
Gdańskie lotnisko podsumowało miniony miesiąc. W październiku br. przez Trójmiasto przewinęło się nieco ponad 300 tys. pasażerów, czyli o 161 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Tym samym od początku 2021 roku z oferty lotniska skorzystało prawie 1,7 mln podróżnych.
Reklama

W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 307 tys. pasażerów. To rezultat niewiele gorszy od tego, który udało się trójmiejskiemu lotnisku osiągnąć we wrześniu br. Wówczas przez Rębiechowo przewinęło się 316 tys. podróżnych. W październiku br. pasażerów było o 161 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Najwięcej gości (ponad 12 tys.) podróżowało z Gdańska w niedzielę 10 października.

Najwięcej pomorskich pasażerów zdecydowało się na loty do Oslo w Norwegii (26 tys.), Londynu w Wielkiej Brytanii (22 tys.) i Sztokholmu w Szwecji (15 tys.). Pierwszą piątkę najpopularniejszych, październikowych kierunków z Gdańska uzupełniają połączenia do Amsterdamu w Holandii (14 tys. podróżnych) i Warszawy w Polsce (10 tys.). W pełni wypełnione samoloty latały z Trójmiasta do Krakowa na południu Polski (Ryanair, współczynnik wypełnienia maszyn na poziomie 90 proc.), Barcelony w Hiszpanii (Wizz Air, 90 proc. wypełnienia) i Alicante (Ryanair, 88 proc. wypełnienia).


Poza korzystnym wynikiem uzyskanym w odniesieniu do połączeń regularnych, dobrze prezentują się również statystyki obejmujące ruch czarterowy. Z gdańskiego lotniska odleciało w październiku br. ponad 170 proc. turystów więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. To także zbliżony rezultat w porównaniu do rekordowego, przedpandemicznego 2019 roku. Do najbardziej obleganych tras czarterowych niezmiennie należą rejsy do Turcji, Egiptu, Grecji i Hiszpanii.

Uwzględniając wyniki przewozowe lotniska za miesiąc październik, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył od początku bieżącego roku niespełna 1,7 mln pasażerów. Do przekroczenia symbolicznej bariery 2 mln obsłużonych podróżnych trójmiejskiemu lotnisku brakuje zaledwie 315 tys. osób. Władze lotniska w Rębiechowie są przekonani, że na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy uda się ten cel osiągnąć.
Reklama

Ostatnie komentarze

wojtek 2021-11-11 19:35   
wojtek - Profil wojtek
Nie chcę być złośliwy, ale w pełni wypełniony lot to na 100 procent, a nie na 90…
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama