Linie Brussels Airlines ogłosiły plany na lato 2022

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 listopada 2021 10:05
Linie Brussels Airlines ogłosiły plany na przyszłoroczne wakacje. Przewoźnik zaoferuje pasażerom podróżującym z Brukseli 52 bezpośrednie połączenia. Większość z nich obejmuje rejsy krótkodystansowe, choć w letniej siatce połączeń nie brakuje również lotów dalekodystansowych.
Reklama

Należący do Lufthansa Group belgijski przewoźnik zaplanował przyszłoroczną, wakacyjną siatkę połączeń, która zacznie obowiązywać od ostatnich dni marca 2022 roku. Linia zaznacza, że w ostatnich tygodniach zaobserwowała zdecydowany wzrost rezerwacji z dużym wyprzedzeniem czasowym, co ma świadczyć o zmianie preferencji podróżnych, którzy w okresie globalnej pandemii koronawirusa podejmowali decyzję o wyjazdach zagranicznych na ostatnią chwilę. Jako, że turyści spragnieni są zasłużonego wypoczynku i kreślą plany na przyszłoroczne wakacje z niemal rocznym wyprzedzeniem, linia Brussels Airlines postanowiła nie trzymać ich dłużej w niepewności i ogłosiła letnią siatkę połączeń.

- Od pewnego czasu obserwujemy zmianę zachowań wśród pasażerów, którzy coraz częściej rezerwują wakacje z dużym zapasem czasowym. To bardzo dobra wiadomość świadcząca o odzyskaniu zaufania do branży turystycznej po wymagającym okresie zdominowanym przez pandemię. Belgowie ufają Brussels Airlines i to właśnie za naszym pośrednictwem chcą odbyć wymarzone wakacje w najpopularniejszych kurortach - powiedział Jan Derycke, dyrektor linii Brussels Airlines.


Przewoźnik podkreśla, że w odpowiedzi na preferencje podróżnych linia skoncentruje się na obsłudze połączeń turystycznych. W okresie wakacyjnym Brussels Airlines przywrócą wstrzymane w 2019 roku rejsy do Chanii w Grecji i Antalyi w Turcji. Loty na grecką Kretę wystartują 7 maja przyszłego roku, a do Turcji 29 marca. Ponadto, w ofercie przewoźnika nie zabraknie połączeń na inne wyspy Morza Śródziemnego.

W sumie linia Brussels Airlines zabierze brukselskich pasażerów do 29 miejsc w Europie (w Chorwacji, Francji, Grecji, Włoszech, Portugalii, Rosji, Hiszpanii), 3 w rejonie Środkowego Wschodu (Erywań w Armenii, Tel Awiw w Izraelu oraz wspomniana już Antalya) i 18 w Afryce (Luanda w Angoli, Kotonu w Beninie, Bużumbury w Burundi, Duali i Jaunde w Kamerunie, Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga, Bandżulu w Gambii, Akry w Ghanie, Abidżanu na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Monrovii w Liberii, Marakeszu, Nadoru i Tangeru w Maroku, Kigali w Rwandzie, Dakaru w Senegalu, Freetown w Sierra Leone, Lome w Togo Entebbe w Ugandzie). Podróżni polecą także na pokładach dalekodystansowych maszyn w malowaniu Brussels Airlines do Nowego Jorku oraz Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama