Peru bez testu dla zaszczepionych

4 listopada 2021 16:15
W pełni zaszczepieni turyści nie będą już musieli wykonywać testów na koronawirusa przed wyjazdem do Peru. To efekt najnowszej modyfikacji zasad wprowadzonych przez lokalny rząd.
Reklama
Dotychczas wszyscy wybierający się do tego południowoamerykańskiego kraju musieli przedstawić negatywny test na koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu. Reguła ta dotyczyła zarówno osób niezaszczepionych, jak i tych, którzy odbyli pełny cykl szczepienia. Obecnie rząd peruwiański wprowadził nowe zasady ułatwiające wyjazdy turystyczne oraz biznesowe dla zaszczepionych podróżnych. Zgodnie z nimi bez testu mogą wjechać do Peru wszystkie osoby w wieku powyżej 12 lat, które otrzymały pełne szczepienie co najmniej 14 dni wcześniej. Nadal trzeba wypełnić specjalną deklarację zdrowotną dostępną w internecie.


Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w autoryzowanych laboratoriach w ciągu 72 godzin przed wjazdem do Peru. Nie dotyczy to jednak dzieci poniżej 12 lat, które będą wpuszczane bez testów pod warunkiem braku symptomów mogących wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Do połowy listopada br. obowiązują nadal ograniczenia wjazdu do Peru w przypadku wcześniejszego pobytu w RPA. Osoby, które przebywały w tym kraju w ciągu 14 dni poprzedzających przyjazd do Peru co do zasady nie będą wpuszczane nawet, gdy posiadają negatywny wynik testu.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy