Bydgoszcz: Sześć tras w sezonie zimowym

28 października 2021 08:45
1 komentarz
Port Lotniczy Bydgoszcz im. Ignacego Jana Paderewskiego ogłosił kompletną siatkę połączeń, która będzie obowiązywała podróżnych z województwa kujawsko-pomorskiego w zbliżającym się sezonie zimowym 2021/2022. W sumie lotnisko zaoferuje pasażerom sześć bezpośrednich tras.
Reklama
W najbliższy weekend (30/31 października) nastąpi zmiana z czasu letniego na czas zimowy. Dla branży lotniczej oznacza to nie tylko przestawienie zegarków, ale również rozpoczęcie zimowego rozkładu lotów, który potrwa do ostatnich dni marca przyszłego roku. W ramach zimowej siatki połączeń lotnisko w Bydgoszczy zaproponuje pasażerom z województwa kujawsko-pomorskiego sześć bezpośrednich tras do Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Ukrainę.

- Siatka połączeń lotniska w Bydgoszczy jest sukcesywnie odbudowywana. Na Kujawy i Pomorze wróciły już niemal wszystkie połączenia lotnicze realizowane przed pandemią koronawirusa. Niepokojąca jest oczywiście rosnąca liczba zakażeń, dlatego cały czas stosujemy i apelujemy do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Noszenie maseczek, zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego oraz dezynfekcja dłoni. W interesie wszystkich – portów lotniczych, przewoźników, a przede wszystkim pasażerów – jest jak najszybszy powrót do lotów w warunkach jakie znamy chociażby z rekordowego dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, 2019 roku - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes lotniska.


Od niedzieli (31.10) do bydgoskiego rozkładu powróci rotacja na lotnisko Boryspol w Kijowie na Ukrainie, o czym informowaliśmy ponad miesiąc temu. Rejsy będą wykonywane przez linię Ryanair dwa razy w tygodniu (środy oraz niedziele). Połączenie na Ukrainę wzbogaci obecną ofertę dostępną z Bydgoszczy. Już teraz pasażerowie mają do wyboru bezpośrednie loty do Birmingham, Londynu Luton oraz Londynu Stansted w Wielkiej Brytanii i Dublina w Irlandii. Wszystkie trasy obsługiwane są przez maszyny Boeing 737-800 linii Ryanair trzy razy w tygodniu (za wyjątkiem czterech rejsów tygodniowo na londyńskie lotnisko Stansted). Ponadto, sześć razy na przestrzeni tygodnia bydgoscy pasażerowie mogą wybrać się w bezpośrednią podróż do Warszawy na pokładzie samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT.

Fot.: Port Lotniczy Bydgoszcz

Ostatnie komentarze

ArCo 2021-10-28 11:53   
ArCo - Profil ArCo
Jest lepiej, ale szału nie ma. Apel do władz lotniska w Bydgoszczy jest taki aby brali przykład z Rzeszowa, gdzie Wizz Air ma już trzy trasy z tego portu lotniczego. Jest też spore zagrożenie, że Lufthansa już nie wróci do latania z Bydgoszczy :-(
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy