Bydgoszcz: Wracają loty do Kijowa

14 września 2021 09:25
Bydgoskie lotnisko już wkrótce zyska kolejne połączenie. W październiku br. wrócą bezpośrednie loty do Kijowa realizowane przez linię Ryanair.
Reklama
Port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego ogłosił przywrócenie regularnych rejsów z Bydgoszczy na największe ukraińskie lotnisko. Połączenie do Kijowa Boryspol realizowane będzie przez linię Ryanair. Pierwszy lot zaplanowany jest na 31 października br. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą operowały na tej trasie dwa razy w tygodniu (środy oraz niedziele) w godzinach popołudniowych i wieczornych. Ostatni rejs zaplanowany jest obecnie na koniec marca przyszłego roku, czyli do końca aktualnie ogłoszonego rozkładu lotów Ryanaira.


Przywrócenie połączenia z Bydgoszczy do Kijowa jest spowodowane złagodzeniem zasad wjazdowych dla Ukraińców przekraczających polską granicę. Od 9 września obywatele tego kraju mogą ponownie odwiedzać Polskę w celach turystycznych. Tym samym przyjeżdżający nie muszą okazywać już pozwolenia na pracę czy karty pobytu, gdyż wystarczającym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport biometryczny. Oczywiście przyjezdnych wciąż obowiązują regulacje sanitarne. Ukraińcy w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 oraz osoby przebywające na terytorium RP mniej niż 24 godziny i legitymujące się biletem powrotnym mogą uniknąć obowiązkowej kwarantanny. Pozostali pasażerowie zobligowani są do odbycia obligatoryjnej izolacji, którą można opuścić najwcześniej po 7 dniach wykonując test na obecność wirusa w organizmie.

Wieść o powrocie rejsów do Kijowa nie jest jedyną dobrą informacją dla podróżnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Wczoraj (13.09) informowaliśmy też o przywróceniu lotów do Frankfurtu realizowanych przez niemiecką Lufthansę. Tym samym w najnowszej, bydgoskiej siatce połączeń regularnych za wyjątkiem wyżej wspomnianych rotacji do Kijowa i Frankfurtu znajdują się bezpośrednie loty do Warszawy (LOT) oraz Dublina, Birmingham, Londynu Luton i Stansted (Ryanair).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy