Boeing dostarczył 85 samolotów w trzecim kwartale br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 października 2021 09:10
Amerykański Boeing opublikował dane dotyczące dostaw samolotów zarówno komercyjnych jak i wojskowych za trzeci kwartał bieżącego roku. W okresie od lipca do września producent dostarczył 85 maszyn cywilnych do linii lotniczych na całym świecie.
Reklama

Firma Boeing podzieliła się najnowszymi statystykami obejmującymi przede wszystkim liczbę dostarczonych samolotów w trzecim kwartale bieżącego roku. Amerykański producent przekazał w ręce cywilnych podmiotów 85 maszyn. Przeważająca większość z nich (66 egzemplarzy) to wąskokadłubowe samoloty z rodziny Boeing 737. Pozostałych 19 sztuk to maszyny szerokokadłubowe. Wśród nich znajdują się dwa B747, jedenaście B767 oraz sześć 777.


- W ostatnich miesiącach postawiliśmy szczególny nacisk na bezpieczeństwo i jakość produktu, który oferujemy naszym klientom. Jednocześnie zwiększyliśmy dostawy samolotów Boeing 737 MAX oraz przyczyniliśmy się do globalnego, bezpiecznego powrotu tych maszyn na międzynarodowe rynki - głosi komunikat wydany przez Boeinga.

Od początku roku Boeing przekazał liniom lotniczym 241 samolotów. Ponadto, producent wyprodukował i dostarczył kilkadziesiąt maszyn na użytek wojska. W sprawozdaniu amerykańska firma podkreśliła, że nieustannie dąży do ukończenia szczegółowej inspekcji linii produkcyjnej samolotów Boeing 787 Dreamliner przy ścisłej współpracy z rządowymi agencjami ds. bezpieczeństwa oraz samymi klientami. Od początku roku Boeing dostarczył zaledwie czternaście egzemplarzy tego modelu.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama