Finnair wraca do Krakowa

16 września 2021 08:55
Fiński przewoźnik już wkrótce wróci do Krakowa. W zimowej siatce połączeń linii ponownie znalazła się rotacja z Małopolski do Helsinek, która została zawieszona w czasach globalnych ograniczeń w podróżowaniu.
Reklama
Dobrych wieści ciąg dalszy. Siatka połączeń dostępnych z Katowic nieustannie się rozbudowuje, Emirates przywraca codzienne loty na trasie z Warszawy do Dubaju, a Kraków właśnie odzyskuje kolejną bezpośrednią rotację, której realizacja została wstrzymana przez światową pandemię COVID-19. Zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy oraz związane z nim najnowsze decyzje przewoźników dają nadzieję na kontynuację stopniowego odradzania się branży lotniczej po ponad półtorarocznej zapaści spowodowanej epidemią.


Od 2 listopada br. na krakowskie lotnisko powróci Finnair. Przewoźnik będzie ponownie wykonywał bezpośrednie rejsy z Balic do Helsinek. Połączenie będzie realizowane przynajmniej do końca marca przyszłego roku, czyli do końca zimowego rozkładu lotów. Samoloty fińskiej linii będą widywane w Krakowie cztery razy w tygodniu (wtorki, środy, piątki i soboty).

Obecnie trasa do Helsinek to jedyna szansa dla krakowskich podróżnych, aby odkryć uroki Finlandii. Przed pandemią Wizz Air oferował jeszcze loty do oddalonego o niespełna 200 km od Helsinek, Turku. Według systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika rotacja ta nie wróci jednak wcześniej niż wraz z wprowadzeniem przyszłorocznego, letniego rozkładu lotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy