Wstrzymane połączenia lotnicze wracają do Katowic

15 września 2021 09:00
Lotnisko w Katowicach opublikowało zaktualizowany rozkład lotów. Większość połączeń, które zostały wstrzymane podczas pandemii wróciło już do Pyrzowic. Jest też sporo nowości.
Reklama
Najwięcej regularnych rejsów z katowickiego lotniska oferuje Wizz Air. Węgierski przewoźnik proponuje lub będzie proponował pasażerom z województwa śląskiego aż 40 bezpośrednich połączeń do popularnych miejsc turystycznych oraz najważniejszych ośrodków emigracyjnych Polonii. Prawie połowa wszystkich rotacji Wizz Aira czeka na wznowienie bądź inauguracyjny lot. Dwa dni temu (13.09) wróciły rejsy do brytyjskiego Liverpoolu, a w najbliższych miesiącach wraz z wprowadzeniem zimowego rozkładu lotów z Katowic będzie można ponownie polecieć na pokładzie węgierskich samolotów do Kijowa Żuliany, Odessy, Rzymu Ciampino oraz Lwowa. Ciekawie zapowiada się także rotacja do Dubaju, która po raz pierwszy zostanie zrealizowana 8 października br. W połowie stycznia Dubaj zostanie zastąpiony przez Abu Zabi. Pozostałe połączenia, z których większość to kierunki wakacyjne, wrócą dopiero w marcu bądź czerwcu przyszłego roku.

Wszystkie rejsy przywrócił już natomiast konkurent Wizz Aira, irlandzki Ryanair. Przewoźnik z Dublina dysponuje obecnie 17 bezpośrednimi połączeniami z Pyrzowic m.in. do Londynu Stansted, Aten, Katanii na Sycylii czy Bolonii. Tylko do 30 października br. pasażerowie z Katowic będą mogli wybrać się do Trapani. W listopadzie rotacja ta zniknie na stałe z oferty Ryanaira.


Poza niskokosztowymi przewoźnikami tj. Wizz Air czy Ryanair na Śląsku obecny jest także narodowy LOT i Lufthansa. Wraz z powoli kończącą się kampanią "LOT na Wakacje", która przyniosła wiele atrakcyjnych kierunków turystycznych, znikną wszystkie połączenia oferowane w ramach akcji. To m.in. bezpośrednie rejsy do Grecji, Włoch czy Hiszpanii. Tym samym w katowickiej siatce LOT-u zostanie jedynie rotacja do Warszawy. Z kolei Lufthansa wykonuje już loty do Frankfurtu. Pasażerowie odlatujący do Monachium będą musieli poczekać na wznowienie regularnych rejsów do Bawarii przynajmniej do 27 marca przyszłego roku.

W zbliżającym się sezonie zimowym podróżni ze Śląska mogą liczyć na przynajmniej 43 bezpośrednie połączenie realizowane przez czterech przewoźników (Wizz Air, Ryanair, LOT, Lufthansa). Do tego dochodzi cała gama tras czarterowych, która stanowi o sile katowickiego lotniska. Przedstawiciele portu w Pyrzowicach podkreślają, że aktualna lista dostępnych połączeń wciąż może ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej oraz decyzji linii lotniczych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy