Inauguracyjny lot z Krakowa do Szardży

15 czerwca 2024 15:09
4 komentarze
Dzisiaj (15.06) miał miejsce inauguracyjny lot linii Air Arabia na trasie z Krakowa do Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Reklama
W sobotnie wczesne popołudnie na krakowskim lotnisku po raz pierwszy w historii wylądował należący do linii Air Arabia airbus A320. Samolot został przywitany tradycyjnym salutem wodnym. O godzinie 14:32 maszyna odleciała w powrotny, trwający około pięć godzin lot do Szardży. Pasażerowie inauguracyjnego lotu otrzymali symboliczne słodkie upominki.
Wśród zgromadzonych gości oprócz przedstawicieli krakowskiego lotniska oraz emirackiej linii lotniczej znaleźli się również m.in. Jakub Sławek, Ambasador Pełnomocny i Nadzwyczajny w Państwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Grzegorz Soszyński, prezes zarządu Stowarzyszenia Organizacja Turystyczna Stołecznego Królewskiego Miasta Kraków oraz Maciej Białko, Head of the Foreign Trade Office in Dubai.

- Współpraca z Air Arabia to nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również wzmocnienie lotów w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Krajobraz w Szardży i okolicach fascynuje różnorodnością: ciepłe morze, pustynia, góry. Zatem każdy turysta znajdzie miejsce do podziwiania tego emiratu
- powiedział Radosław Włoszek, prezes Krakow Airport.

- Jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia naszego inauguracyjnego lotu z Sharjah do Krakowa, co stanowi kolejny kamień milowy na naszej drodze rozwoju. To nowe połączenie pokazuje nasze zaangażowanie w zapewnianie naszym klientom niedrogich opcji podróży i poszerza naszą sieć o tętniącą życiem lokalizację, jaką jest Kraków. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie łączące oba miasta przyczyni się również do wzmocnienia powiązań handlowych i turystycznych pomiędzy obydwoma narodami
- dodał Adel Al Ali, dyrektor generalny grupy Air Arabia.


Połączenie do Szardży, trzeciego największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, będzie wykonywane z częstotliwością 12 lotów tygodniowo. Trasa w dużej mierze dedykowana jest arabskim turystom odwiedzającym Kraków oraz województwo małopolskie. Port lotniczy w Szardży jest również głównym węzłem przesiadkowym linii Air Arabia, co umożliwia pasażerom z Polski możliwość przesiadek m.in. do Indii, Tajlandii, Kirgistanu, Sri Lanki oraz wielu innych miast Bliskiego Wschodu.

Fot. Krakow Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Anesthesia 2024-06-16 16:06   
Anesthesia - Profil Anesthesia
styrian - nie musisz nic brać, bo nie rozumiesz co czytasz i o czym czytasz. Ale skoro masz internet to w najprostszej wyszukiwarce znajdziesz wiele informacji, postaraj się :)
KapitanArbuz 2024-06-16 08:50   
KapitanArbuz - Profil KapitanArbuz
Nie ma jak być ignorantem...
Comoor91 2024-06-16 07:53   
Comoor91 - Profil Comoor91
:) zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy