Croatia Airlines ogłasza dużą ekspansję

15 września 2021 10:15
1 komentarz
Narodowe linie lotnicze Chorwacji planują pozyskać nawet 15 nowych samolotów i rozbudować swoją siatkę połączeń. Przewoźnik przedstawia swoje ambitne plany w opracowanej wraz ze specjalistami strategii post-COVID.
Reklama
Croatia Airlines planuje odnowić swoją flotę, nabywając od 12 do 15 samolotów, w oparciu o strategię post-COVID opracowaną we współpracy z Boston Consulting Group – donosi chorwacki dziennik Jutarnji.

Chorwacka narodowa linia lotnicza zamierza pozyskać odrzutowce poprzez leasing, a proces powiększania liczebności floty ma potrwać pięć lat. Chorwacki rząd ma jeszcze przedyskutować i zatwierdzić nową strategię przewoźnika, której szczegóły nie zostały podane do publicznej wiadomości. Jak pisze Jutarnji, wdrożenie nowej strategii ma zająć trzy lata i będzie obejmować także rozbudowę siatki połączeń, która ma umożliwić lepszą konkurencję z innymi przewoźnikami.


Croatia Airlines rozpoczęły z Airbusem negocjacje w sprawie zamiany czterech zamówionych samolotów A320neo, które miały zostać dostarczone w latach 2022 i 2023, na mniejszy model A220. We wtorek (14.09) w Zagrzebiu odbyła się prezentacja maszyny Airbus A220-300 w barwach Air Baltic – w wydarzeniu wzięli udział m. in. przedstawiciele Croatia Airlines, a także Claude Debaquenne, dyrektor Airbus ds. rozwoju segmentu samolotów wąskokadłubowych.

W zeszłym tygodniu Croatia Airlines poinformowały, że w ramach planu rozwoju na najbliższe lata nakreślono przede wszystkim potrzebę poprawy wydajności i konkurencyjności firmy w obliczu kluczowych wyzwań operacyjnych i strukturalnych. Zwrócono ponadto uwagę na rosnącą konkurencyjność na chorwackim rynku, ceny paliw, kwestie emisji dwutlenku węgla oraz cele wyznaczone przez zieloną politykę Unii Europejskiej.

Fot.: Croatia Airlines

Ostatnie komentarze

lyngbyvej 2021-09-15 11:07   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
"Chorwacki rząd ma jeszcze przedyskutować i zatwierdzić nową strategię przewoźnika, której szczegóły nie zostały podane do publicznej wiadomości" - problemem przewoźnika jest sezonowość tamtejszego rynku lotniczego. W dodatku tanie linie, czy nawet LOT ze swoja wakacyjną akcją, są w stanie lepiej owa sezonowość wykorzystać. Żadne pieniądze wydane na nową strategię tego nie zmienią. Oczywiście mając A220 będzie im łatwiej konkurować latem z Wizz i Ryan, ale wciąż nie będzie co robić zimą z tymi samolotami…
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy