Croatia wynajmie samoloty na sezon letni

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 lutego 2020 08:00
Croatia Airlines pozyska przynajmniej trzy samoloty od różnych europejskich przewoźników. Wzmocnienie floty na sezon letni związane jest z planowaną ekspansją przewoźnika.
Reklama

Jak informowaliśmy, chorwackie linie lotnicze planują rozwój połączeń regionalnych w nadchodzącym sezonie letnim. Ekspansja okazała się jednak na tyle poważna, że konieczne będzie wzmocnienie floty w szczytowym sezonie podróży lotniczych.

W sezonie letnim 2020 r. Croatia Airlines będzie wykonywać loty samolotami typu Airbus A319 od easyJet, Bombardier Dash 8 Q400 od Austrian Airlines oraz Bombardier CRJ-1000 od Air Nostrum. W przeszłości chorwacki przewoźnik wykonywał już swoje loty CRJ-1000 wynajętym od hiszpańskiej regionalnej linii, jednak pozostali przewoźnicy będą współpracować z Croatia Airlines po raz pierwszy.

A319 i Q400 mają przylecieć do Zagrzebia odpowiednio 29 marca i 1 maja 2020 r. Te dwa samoloty zostaną wynajęte długoterminowo, w formule dry-lease, a więc będą obsługiwane przez własną załogę przewoźnika – podaje portal Tango Six. Hiszpański CRJ-1000 został z kolei zakontraktowany w drodze wet-lease (wraz z załogą Air Nostrum) i ma dołączyć do Croatia Airlines najwcześniej w czerwcu br., jedynie na dwa lub trzy miesiące największego ruchu lotniczego.


Rozwój floty umożliwi Croatia Airlines dodanie nowych kierunków w swojej siatce oraz zwiększenie częstotliwości na wybranych istniejących już trasach. Przewoźnik ma latem pojawić się m. in. w Podgoricy, Sofii i Tiranie. Loty pomiędzy Zagrzebiem a Podgoricą mają odbywać się trzy razy w tygodniu, we współpracy z Montenegro Airlines. Przewiduje się także, że przewoźnik zwiększy liczbę operacji czarterowych, przede wszystkim do Grecji.

W 2020 r. w życie wchodzi także nowa, czteroletnia umowa na utrzymanie dotowanych lotów krajowych wywnętrz Chorwacji. Rząd tego kraju ma w planach zwiększenie funduszy na ten cel i dopłacanie do większej ilości tras. Ostatni etap procesu prywatyzacji Croatia Airlines, ma zakończyć się w czerwcu 2020 r.

Fot.: Croatia Airlines, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama