Avia Prime i Finnair przedłużają kontrakt na obsługę embraerów E190

8 września 2021 08:17
LINETECH zakończył niedawno obsługę bazową samolotów Finnair. Od listopada ub. roku firma serwisowała 1/3 floty tej linii. Współpraca będzie kontynuowana w sezonie obsługi ciężkiej 2021/2022, który rozpocznie się jesienią.
Reklama
- To dla nas wyjątkowa okazja, ponieważ obecność przewoźników takiej rangi jak Finnair, zawsze nas rozwija. W tym przypadku wysokie wymagania fińskiego przewoźnika spotykają się z naszym bogatym doświadczeniem w obsłudze Embraerów. Dzięki tej współpracy znajdujemy nowe metody na rozwój i optymalizację, nawet w skali mikro. Nasz szybki czas przeglądu i eksperckie podejście do wymagań serwisowych pozostaje nie do pobicia w Polsce i Europie – komentuje Piotr Kaczor, prezes grupy Avia Prime oraz LINETECH.

- Bezpieczeństwo, efektywność kosztowa oraz punktualność są absolutnym filarem udanych przeglądów ciężkich. Współpraca MRO i przewoźnika musi być wręcz idealna, by zapewnić zadowalające rezultaty. Oparta na zaufaniu współpraca i integracja to podstawa, dlatego cieszymy się z tego, co wspólnie osiągnęliśmy, i przedłużamy współpracę. Czekamy z niecierpliwością na kolejne etapy rozwoju naszej relacji z LINETECH i Avia Prime – dodaje Juha Ojala, VP Technical Operations, Finnair Oyj.

W roku 2020 LINETECH dokonał przeglądów i wymaganych przez producenta modyfikacji około 30 proc. floty embraerów należących do Finnaira. Grupa Avia Prime nawiązała współpracę z Finnairem poprzez LINETECH w połowie 2019 roku. Od samego początku kooperacji LINETECH obsłużył niemal 70 proc. ze wszystkich E190 należących do Finnaira. Polski LINETECH słynie z obsługi Embraerów – E190 i jego mniejszego wariantu, E170. W bazie firmy w Katowicach przed pandemią rocznie przewijało się nawet ponad 60 maszyn tego typu.

- Warto zaznaczyć, że w Pyrzowicach kontynuujemy proces rozbudowy bazy do obsługi technicznej. Trwa budowa trzeciego hangaru o powierzchni 9,3 tys. m kw. i przedhangarowej płyty postojowej o powierzchni 6,5 hektara z dziewięcioma stanowiskami dla samolotów wielkości np. Boeinga 737. Nowy fragment płyty do użytku chcemy oddać w czwartym kwartale br., a trzeci hangar w połowie 2022 roku – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy