Iberia: Więcej lotów z Hiszpanii do Meksyku

6 września 2021 10:15
Hiszpański przewoźnik zwiększy częstotliwość swoich lotów z Hiszpanii do Meksyku w bieżącym miesiącu. Iberia będzie oferowała 14 bezpośrednich rotacji z Madrytu do miasta Meksyk.
Reklama
Restrykcje między Hiszpanią a Meksykiem sprzyjają podróżom między tymi państwami. Państwo w Ameryce Północnej od początku pandemii COVID-19 pozostaje otwarte dla przybywających turystów. Przyjezdni nie podlegają ani obowiązkowej kwarantannie ani konieczności wykonywania kosztownych testów na obecność wirusa. Certyfikat zaszczepienia również nie jest obligatoryjny. Z kolei Meksykanie marzący o wypoczynku na Półwyspie Iberyjskim muszą spełnić wymagania podobne do tych, które obowiązują Europejczyków. Tym samym podróżni z Meksyku przekraczający hiszpańską granicę powinni okazać potwierdzenie pełnego zaszczepienia, negatywny wynik testu bądź dokument świadczący o przebyciu COVID-19 w ostatnich miesiącach.Przystępne obostrzenia, a właściwie ich brak w przypadku osób w pełni zaszczepionych (choć tych w Meksyku jest obecnie zaledwie niespełna 30 proc. wszystkich obywateli), zachęcają turystów do podróży, a linie lotnicze do zwiększania częstotliwości wykonywanych rotacji między Hiszpanią a Meksykiem. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie Iberia jeszcze w tym miesiącu zwiększy oferowanie na trasie między Madrytem a miastem Meksyk. Na przestrzeni tygodnia hiszpański przewoźnik będzie wykonywał 14 bezpośrednich rejsów transatlantyckich, które obsługiwane będą jednym z najnowocześniejszych samolotów na świecie A350-900. Maszyna wyposażona jest w 348 miejsc na pokładzie w trzech klasach (biznes, ekonomiczna premium oraz ekonomiczna).

- W tym roku świętujemy 75. rocznicę uruchomienia naszych lotów do Ameryki Łacińskiej. W przypadku Meksyku pierwszy lot miał miejsce w 1950 roku. Od tamtej pory nieustannie angażujemy się w rozwój tego strategicznego rynku zarówno pod kątem turystycznym jak i biznesowym. Czternaście lotów w tygodniu między Madrytem a miastem Meksyk z pewnością będzie impulsem do ożywienia branży w regionie. Rotacje będą obsługiwane najbardziej zaawansowanym i najcichszym samolotem A350-900, dzięki czemu możemy zaproponować naszym klientom najlepszy produkt w rozsądnej cenie - powiedział Victor Moneo, przedstawiciel Iberii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy