Od dziś Czarnogóra zaostrza przepisy wjazdowe

24 sierpnia 2021 11:37
W związku z rosnącą liczbą potwierdzonych zakażeń koronawirusem władze Czarnogóry zaostrzyły od dziś (24.08) zasady wjazdu do tego kraju dla cudzoziemców.
Reklama
Dotychczas w przypadku wyjazdów do Czarnogóry Polaków nie obowiązywały w zasadzie żadne wymogi formalne związane z trwającą pandemią. Obecnie sytuacja ta uległa zasadniczej zmianie. Począwszy od dziś (24.08) wszyscy cudzoziemcy podróżujący do Czarnogóry są zobowiązani do przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
  • zaświadczenia potwierdzającego szczepienie dwoma lub jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19
  • potwierdzenia statusu tzw. ozdrowieńca (nie mniej niż 14 i nie więcej niż 180 dni od otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa)
  • negatywnego wyniku testu PCR (wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem) lub antygenowego (nie starszego niż 48 godzin przed przyjazdem)
W przypadku niespełnienia tego wymogu dana osoba będzie kierowana na 14-dniową kwarantannę z możliwością jej skrócenia pod warunkiem negatywnego wyniku testu PCR w 6. dniu izolacji.

Powyższe zasady nie dotyczą dzieci w wieku do 5 lat oraz przyjeżdżających do Czarnogóry obywateli Albanii, Kosowa, Macedonii Północnej i Serbii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy