Ile lotów potrzeba na transport 247 koni z Liege do Tokio?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 lipca 2021 15:17

Emirates SkyCargo planuje 8 lotów, aby na pokładzie towarowego boeinga 777 przewieźć 247 koni w 131 boksach, 59 opiekunów zwierząt, 100 ton sprzętu i 20 ton jedzenia i picia dla sportowych czempionów. 

Reklama

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, obsłużą 8 lotów czarterowych, aby przetransportować 247 koni z Liege do Tokio. Pierwszy lot z 36 końmi wylądował już na lotnisku Haneda w Tokio. Emirates będą też obsługiwać dodatkowe 8 lotów powrotnych z Tokio do Liege. Przewoźnik współpracuje z Peden Bloodstock, wiodącym międzynarodowym specjalistą od transportu koni dla tego czarteru.

Podczas lotów konie będą osadzane w specjalnie zaprojektowanych dla nich boksach. Linie Emirates SkyCargo przetransportują 131 takich boksów a w nich 247 koni. Ponadto ze zwierzętami będzie podróżowało 59 opiekunów, którzy zapewnią koniom dobrą opiekę, pokarm i pojenie podczas lotu z Liege do Hanedy, przez krótki postój w Dubaju. Następnie linie Emirates będą przewozić z Liege 20 ton żywności i picia dla zwierząt oraz 100 ton specjalnego sprzętu.


Emirates mają wieloletnie doświadczenie w transporcie koni na sześciu kontynentach na międzynarodowe imprezy sportowe. Emirates są także sponsorem światowych turniejów wyścigów konnych oraz sponsorem Godolphin, wiodącego na świecie zespołu w tej dyscyplinie sportu.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama