Znacznie trudniej o złotą kartę w Ethiopianie

14 lipca 2021 15:11
W pozornie egzotycznym z punktu widzenia europejskich pasażerów programie lojalnościowym Ethiopian Airlines wprowadzono istotną zmianę. Będzie już znacznie trudniej w nim zdobyć lub utrzymać kartę Star Alliance Gold.
Reklama
Mimo że wiele osób być może nawet nie słyszało o programie ShebaMiles jest on doskonale znany wśród regularnie podróżujących klientów linii z sojuszu Star Alliance. Do tej pory gwarantował bowiem jedną z najszybszych i najprostszych dróg do zdobycia, a następnie utrzymania wysoce pożądanego statusu Gold zapewniającego przywileje w trakcie podróży wszystkimi przewoźnikami należącymi do tego globalnego sojuszu. Posiadacze karty Star Alliance Gold mogą m.in. korzystać z poczekalni biznesowych, priorytetowej odprawy i boardingu, zwiększonego limitu bagażu w wielu liniach itp.

W przeciwieństwie do Miles&More i programów większości innych przewoźników ze Star Alliance Ethiopian Airlines pozwalały na zdobycie wysokiego statusu nie tylko na podstawie wylatanych tzw. mil statusowych, ale również relatywnie niewielkiej liczby odbytych w ciągu danego roku kalendarzowego segmentów, czyli pojedynczych lotów. Już za 40 takich lotów rocznie uczestnicy ShebaMiles otrzymywali złotą kartę, przy czym dotychczas liczyły się jakiekolwiek odcinki zrealizowane dowolnymi liniami ze Star Alliance, w tym także np. rejsy krajowe LOT-u.


Od bieżącego miesiąca Ethiopian Airlines zmienił radykalnie zasady kwalifikacji i teraz do zdobycia lub odnowienia statusu są wliczane wyłącznie segmenty zrealizowane na trasach międzynarodowych obsługiwanych przez etiopskiego przewoźnika. Wykluczone tym samym zostały zarówno rejsy krajowe po Etiopii, jak i wszystkie loty innych linii ze Star Alliance. Nadal będzie można natomiast zdobyć w tym programie status na podstawie wylatanych mil. W przypadku złotej karty trzeba zgromadzić 50 tys. takich mil w ciągu roku kalendarzowego i w tym wypadku liczą się wszystkie kwalifikowane rejsy bez względu na przewoźnika je wykonującego.

Zmiany wprowadzone w ShebaMiles oznaczają, że program przestał z dnia na dzień być atrakcyjny dla pasażerów chcących szybko uzyskać lub odnowić wysoki status wyłącznie dzięki podróżom na krótkich trasach europejskich czy krajowych w Polsce.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy