SWISS: Cięcia we flocie i zatrudnieniu

21 czerwca 2021 10:15
Restrukturyzacja firmy i popandemiczny rynek lotniczy przyczynią się do znacznych cięć w szeregach narodowego przewoźnika Szwajcarii. SWISS planuje masowe zwolnienia pracowników i wycofanie niektórych swoich maszyn ze służby.
Reklama
SWISS zapowiedział, że w najbliższym okresie spodziewa się spadku popytu na podróże lotnicze o ok. 20 proc.. Piętno, które odcisnęła na działalności przewoźnika pandemia, zmusiła linię do przyspieszenia planów restrukturyzacyjnych i sporych zmian w profilu biznesowym.

Do końca bieżącego roku, należący do Lufthansa Group SWISS, zwolni ponad 1,7 tys. swoich pracowników. Przeważająca większość z nich odejdzie z wyboru bądź zmiany pokoleniowej, natomiast blisko 500 osobom zostanie wypowiedziana umowa lub godziny ich pracy zostaną zredukowane do absolutnego minimum.


Jest mi niezmiernie przykro. To bardzo nieprzyjemna i niekomfortowa chwila, ale niestety musimy podjąć radykalne środki prowadzące do restrukturyzacji, która jest nieunikniona w obecnej, ciężkiej sytuacji w całej branży. Jednocześnie jestem jednak przekonany, że decyzja ta jest słuszna, a objęty przez nas kierunek pomoże w szybkim odzyskaniu zaufania i ustabilizowaniu naszej pozycji finansowej – powiedział Dieter Vranckx, dyrektor generalny SWISS.

Zmniejszeniu ulegnie nie tylko liczba zatrudnionych pracowników, ale również flota SWISS. Choć przewoźnik korzysta obecnie z ponad 90 samolotów, część z nich już wkrótce zostanie na stałe wycofana. Na przedwczesną emeryturę SWISS wyśle pięć maszyn dalekodystansowych (A340 i A330) oraz kolejnych dziesięć krótkiego i średniego zasięgu. Wraz z ograniczeniem floty, przewoźnik zmniejszy także oferowanie na niektórych trasach oraz całkowicie wycofa się z tych kierunków, które nie przynosiły do tej pory satysfakcjonujących zysków.

Fot.: SWISS

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy