Upadły dwie europejskie linie

14 czerwca 2021 09:17
Ubiegły tydzień okazał się mało łaskawy dla europejskiego rynku lotniczego. Znikają z niego dwie regionalne linie, które nie dały sobie rady z trudną sytuacją spowodowaną trwającą pandemią.
Reklama
W ubiegły piątek (11.06) zakończenie działalności ogłosiły niewielkie linie regionalne Air Antwerp. Przewoźnik powstał niedawno, bo w drugiej połowie 2019 roku. Od początku skupiał się wyłącznie na obsłudze typowo biznesowego połączenia między Antwerpią a Londynem-City. W związku ze znaczącym spadkiem popytu na podróże tego typu po wybuchu pandemii linia tymczasowo zawiesiła operacje w tamtym roku, a obecnie ostatecznie potwierdziła, że nie będzie w stanie kontynuować dalszej działalności.

Z kolei w sobotę (12.06) wstrzymane zostały operacje irlandzkich linii Stobart Air. Jej początki sięgają lat 70. ub. wieku, gdy zainaugurowały obecność na lokalnym rynku jako Aer Arann. Przez ostatnią dekadę działalność Stobart Air była ściśle powiązana z Aer Lingusem, dla którego realizowały wybrane loty krajowe i regionalne pod marką Aer Lingus Regional. Odbywały się one z lotnisk w Dublinie, Cork i Belfaście. Flota przewoźnika składała się z 13 samolotów ATR. Upadek Stobart Air oznacza utratę pracy dla ponad 500 osobowej załogi firmy oraz spore problemy dla samego Aer Lingusa, który w związku z tym musiał odwołać już kilkadziesiąt lotów zaplanowanych w najbliższym czasie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy