SkyUp kasuje kolejną trasę do Polski! Kijów z Katowic później

10 maja 2021 09:30
Ukraińskie linie lotnicze SkyUp wstrzymały możliwość kupowania biletów na rejsy pomiędzy Kijowem–Boryspol a Gdańskiem. Wcześniej przewoźnik wycofał się już z planów uruchomienia trasy z ukraińskiej stolicy do Warszawy–Modlina. Znacznie opóźni się także inauguracja lotów z Kijowa do Katowic.
Reklama
Ukraiński tani przewoźnik jednak nie uruchomi połączenia z kijowskiego lotniska Boryspol do Gdańska – wynika z systemu rezerwacyjnego SkyUp Airlines. Sprzedaż biletów została wstrzymana, a wszelkie informacje o lotnisku w Gdańsku zniknęły ze strony internetowej ukraińskiej linii.

W listopadzie 2020 r. informowaliśmy, że linie lotnicze SkyUp uruchomią w sezonie letnim 2021 dwa nowe połączenia z Polski na Ukrainę – miały to być loty do Modlina (pięć razy w tygodniu) oraz Gdańska (trzy razy w tygodniu). Rejsy miały ruszyć odpowiednio 28 i 29 kwietnia 2021 r. W styczniu 2021 r. okazało się jednak, że loty do Warszawy zostały wycofane ze sprzedaży, natomiast do Gdańska SkyUp poleci rzadziej niż pierwotnie zapowiadano. Teraz, po Warszawie, przewoźnik wycofał ze sprzedaży także bilety na rejsy do Gdańska.

Na początku stycznia 2021 r. SkyUp uzyskał zgodę na operowanie na kolejnych kilkunastu kierunkach, do pięciu europejskich krajów, natomiast w lutym przewoźnik ogłosił, że uruchomi loty na kijowskie lotnisko Boryspol także z Katowic i Łodzi oraz trasę z Łodzi do Lwowa.Zmianie uległa także data startu lotów pomiędzy Katowicami a Kijowem, które miały rozpocząć się 29 maja 2021 r. – zgodnie z obecnym planem ruszą dopiero 1 lipca i będą wykonywane, bez zmian, trzy razy w tygodniu – w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

SkyUp Airlines to ukraińskie, w pełni prywatne linie lotnicze, które zostały zarejestrowane w 2016 r., natomiast pierwsze operacje rozpoczęły w 2017 r. W marcu 2017 r. przewoźnik zamówił od Boeinga dwie maszyny 737 MAX 8 oraz trzy 737 MAX 10 – ostatecznie zamówienie na 737 MAX 8 zostało zwiększone do czterech egzemplarzy.

Fot.: SkyUp Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy