×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ukraiński SkyUp zamawia pięć MAX-ów


Ukraińskie linie lotnicze SkyUp oraz Boeing ogłosiły, że sfinalizowały zamówienie na pięć samolotów typu 737 MAX. Wartość zamówienia jest szacowana na 624 mln USD według cen katalogowych.
W ramach zamówienia flotę ukraińskiego przewoźnika zasilą dwa modele 737 MAX 8 oraz trzy 737 MAX 10, które będą zasilane silnikami LEAP-1B. Dostawa pierwszego z pięciu zamówionych samolotów jest szacowana na 2023 rok. Postanowienia umowy dają możliwość zamówienia pięciu kolejnych maszyn typu 737 MAX.

- Wyjątkowa niezawodność, niskie koszty operacyjne i komfort pasażerów były głównymi czynnikami wyboru 737 MAX; Jesteśmy pewni, że ten zakup da nam przewagę nad konkurencją dzięki niezrównanej wydajności rodziny Boeing 737 MAX - powiedział Eugeny Khainatsky, dyrektor generalny SkyUp Airlines. 

     
Jesteśmy zaszczyceni, mogąc współpracować z liniami SkyUp Airlines. Witamy je jako 95 klienta na samoloty typu 737 MAX - powiedział Marty Bentrott, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży w Turcji, Rosji, Azji Środkowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

SkyUp to nowy przewoźnik z siedzibą w Kijowie, który planuje wykonywać loty czarterowe od kwietnia 2018 br. przy użyciu trzech wyleasingowanych B737NG, dwóch B738 oraz jednego B737-700. Linia zamawia samoloty MAX w celu zaspokojenia przyszłego popytu na rynku ukraińskim. W pierwszym roku działalności przewoźnik planuje wykonywać międzynarodowe loty czarterowe z Kijowa, Charkowa, Lwowa, Odessy i innych ukraińskich lotnisk do m.in. Turcji, Egiptu, Hiszpanii i Włoch. Linia SkyUp planuje także otwierać regularne trasy krajowe i międzynarodowe. Od połowy lata pierwsze regularne loty będą odbywać się na trasach Kijów - Odessa i Charków - Odessa. Linia rozpocznie także sprzedaż biletów na loty międzynarodowe z Kijowa - do Barcelony i Larnaki. 

Fot. Boeing gość_45436 - Profil
gość_45436
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie