Ukraiński SkyUp zamawia pięć MAX-ów

21 marca 2018 09:33
Ukraińskie linie lotnicze SkyUp oraz Boeing ogłosiły, że sfinalizowały zamówienie na pięć samolotów typu 737 MAX. Wartość zamówienia jest szacowana na 624 mln USD według cen katalogowych.

Reklama
W ramach zamówienia flotę ukraińskiego przewoźnika zasilą dwa modele 737 MAX 8 oraz trzy 737 MAX 10, które będą zasilane silnikami LEAP-1B. Dostawa pierwszego z pięciu zamówionych samolotów jest szacowana na 2023 rok. Postanowienia umowy dają możliwość zamówienia pięciu kolejnych maszyn typu 737 MAX.

- Wyjątkowa niezawodność, niskie koszty operacyjne i komfort pasażerów były głównymi czynnikami wyboru 737 MAX; Jesteśmy pewni, że ten zakup da nam przewagę nad konkurencją dzięki niezrównanej wydajności rodziny Boeing 737 MAX - powiedział Eugeny Khainatsky, dyrektor generalny SkyUp Airlines.

- Jesteśmy zaszczyceni, mogąc współpracować z liniami SkyUp Airlines. Witamy je jako 95 klienta na samoloty typu 737 MAX - powiedział Marty Bentrott, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży w Turcji, Rosji, Azji Środkowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

SkyUp to nowy przewoźnik z siedzibą w Kijowie, który planuje wykonywać loty czarterowe od kwietnia 2018 br. przy użyciu trzech wyleasingowanych B737NG, dwóch B738 oraz jednego B737-700. Linia zamawia samoloty MAX w celu zaspokojenia przyszłego popytu na rynku ukraińskim. W pierwszym roku działalności przewoźnik planuje wykonywać międzynarodowe loty czarterowe z Kijowa, Charkowa, Lwowa, Odessy i innych ukraińskich lotnisk do m.in. Turcji, Egiptu, Hiszpanii i Włoch. Linia SkyUp planuje także otwierać regularne trasy krajowe i międzynarodowe. Od połowy lata pierwsze regularne loty będą odbywać się na trasach Kijów - Odessa i Charków - Odessa. Linia rozpocznie także sprzedaż biletów na loty międzynarodowe z Kijowa - do Barcelony i Larnaki.

Fot. Boeing
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy