SkyUp: Po Polsce, ukraiński przewoźnik planuje dalszy rozwój w Europie

4 stycznia 2021 09:15
W środę (30.12) Ukraińska tania linia lotnicza uzyskała zgody na operacje na kolejnych kilkunastu kierunkach, do pięciu europejskich krajów.
Reklama
Komisja Państwowej Administracji Lotniczej Ukrainy tuż przed końcem ubiegłego roku zatwierdziła wnioski SkyUp o pozwolenie na wykonywanie regularnych lotów na 11 europejskich trasach – podał ukraiński portal Avianews.com.

SkyUp otrzymały zezwolenie na otworzenie ośmiu tras z Kijowa i po jednej z Zaporoża, Lwowa i Odessy. Z Kijowa przewoźnik może od 1 stycznia br. latać do Londynu (3 razy w tygodniu), Marsylii (x2), Ostrawy (x3), Brna (x2), Podgoricy (x3), Hamburga (x3), Norymbergi (x2) i Hanoweru (x3), z Zaporoża do Berlina (x2), z Lwowa do Monachium (x2) oraz z Odessy do Monachium (x2)

Pozwolenia obowiązują od początku 2021 r. i zostały przyznane na czas nieokreślony.


Regulator ukraińskiego lotnictwa cywilnego podjął także decyzję o anulowaniu praw do wykonywania rejsów przez Bravo Airways na trasach z Kijowa do Londynu i Norymbergi oraz przez Anda Air na trasie z ukraińskiej stolicy do Norymbergi. Komisja uzasadniła, że przyznane pozwolenia nie były wykorzystywane od ponad roku, co pozwala na ich odebranie.

SkyUp to ukraińskie, w pełni prywatne linie lotnicze, które zostały zarejestrowane w 2016 r., natomiast pierwsze operacje rozpoczęły w 2016 r. W marcu 2017 r. przewoźnik zamówił od Boeing dwie maszyny 737 MAX 8 oraz trzy 737 MAX 10 – ostatecznie zamówienie na 737 MAX 8 zostało zwiększone do czterech egzemplarzy. Założycielem SkyUp jest spółka ACS-Ukraine LLC, która należy do Tatiany i Jurija Alby. Są oni również właścicielami biura podróży JoinUp!. Liderem przedsięwzięcia jest Jewhen Chainacki, który wcześniej pracował w kilku liniach lotniczych.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy