SkyUp poleci z Łodzi i Katowic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 lutego 2021 13:40
2 komentarze
Ukraińska linia lotnicza SkyUp uruchomi loty z Katowic i Łodzi na kijowskie lotnisko Borispol oraz z Łodzi do Lwowa. Łącznie przewoźnik zaoferuje cztery trasy z Polski.
Reklama

Loty z Łodzi do Kijowa rozpoczną się 29 marca br. i obsługiwane będą początkowo dwa razy w tygodniu; w poniedziałki i piątki, a od maja cztery razy w tygodniu; dodatkowo w środy i niedziele. Od 30 kwietnia wystartuje też trasa z Łodzi do Lwowa. Inaugurację trasy Katowice - Kijów zaplanowano na 29 maja br, a loty obsługiwane będą trzy razy w tygodniu; w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

Połączenia SkyUp z Katowic do Kijowa-Boryspol to już druga trasa na Ukrainę ogłoszono w ostatnim czasie z pyrzowickiego lotniska. W rozkładzie „Lato 2021” nowy kierunek z Pyrzowic na Ukrainę planuje uruchomić również Wizz Air.
- Mając na uwadze pandemię koronawirusa oraz jej negatywny wpływ na aktualną kondycję branży lotniczej, z satysfakcją przyjęliśmy decyzję ukraińskiej linii lotniczej SkyUp o uruchomieniu połączenia z Katowice Airport do Kijowa-Boryspol. W kontekście Ukrainy warto podkreślić, że Pyrzowice były pierwszym polskim lotniskiem regionalnym, z którego niskokosztowa linia lotnicza uruchomiła połączenie na Ukrainę, była to trasa Wizz Air do Kijowa, która wystartowała w styczniu 2009 roku - mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.


W listopadzie przewoźnik zapowiedział uruchomienie lotów z Gdańska i Modlina do ukraińskiej stolicy. Niestety trasa z Modlina został odwołana. Połączenie z Gdańska do Kijowa wystartuje 29 marca 2021 roku i będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i soboty.
Linie lotnicze SkyUp będą obsługiwały nowe trasy samolotami Boeing 737-800NG. Bilety na nowych trasach są już dostępne w sprzedaży. W najniższej cenie w podróż możemy zabrać jedynie bagaż podręczny.
Reklama

Ostatnie komentarze

brooks88 2021-02-04 18:22   
brooks88 - Profil brooks88
A zakład że nie poleci z tych miast
dejw93 2021-02-04 15:07   
dejw93 - Profil dejw93
Z Łodzi również do Lwowa !
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama