SkyUp wycofuje się z trasy do Polski

15 kwietnia 2021 08:02
2 komentarze
Ukraiński tani przewoźnik opóźnia start nowego kierunku z Łodzi do listopada, jednak niewiele wskazuje na to, że loty na tej trasie w ogóle wystartują.
Reklama
Ukraińska linia lotnicza SkyUp Airlines, która w lutym 2021 r. rozpoczęła sprzedaż biletów na loty pomiędzy Łodzią a Kijowem i Lwowem, rezygnuje z planów uruchomienia rejsów z Lwowa. Połączenie zniknęło z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, a pasażerowie otrzymali wiadomość e-mail z informacją, że start połączenia znacznie się opóźni.

Początkowo planowano, że połączenie z Lwowem wystartuje 30 kwietnia br., jednak na początku tego miesiąca okazało się, że SkyUp przesunął start rejsów na 4 czerwca. Tą informacją podzielił się z nami Czytelnik poprzez wiadomość w aplikacji PasazerGO.


Teraz okazuje się jednak, że z powodu planowanej redukcji siatki połączeń, połączenie z Łodzi do Lwowa nie wystartuje. Jak informuje przewoźnik w wiadomościach wysłanych do pasażerów, połączenie do Lwowa nie będzie realizowane przynajmniej do 29 października 2021 r. włącznie, jednak po tej dacie bilety także nie są dostępne – nie jest więc jasne, czy połączenie w ogóle wystartuje.

Obecnie, zgodnie z planem, 2 czerwca wystartować mają loty SkyUp na trasie pomiędzy Łodzią a Kijowem. Jak dotąd zmianie nie uległ także rozkład lotów pomiędzy Katowicami a Kijowem, które mają rozpocząć się 29 maja 2021 r. i być wykonywane trzy razy w tygodniu – w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza trasa SkyUp pomiędzy Polską a Ukrainą, która została przez przewoźnika anulowana jeszcze przed pierwszym lotem – w styczniu br. wstrzymana została możliwość kupowania biletów na rejsy pomiędzy Kijowem–Boryspol a Modlinem, które miały rozpocząć się 28 kwietnia 2021 r. Wówczas okazało się także, że z Kijowa do Gdańska SkyUp poleci dwa zamiast wcześniej zapowiadanych trzech razy w tygodniu.


SkyUp Airlines to ukraińskie, w pełni prywatne linie lotnicze, które zostały zarejestrowane w 2016 r., natomiast pierwsze operacje rozpoczęły w 2017 r. W marcu 2017 r. przewoźnik zamówił od Boeinga dwie maszyny 737 MAX 8 oraz trzy 737 MAX 10 – ostatecznie zamówienie na 737 MAX 8 zostało zwiększone do czterech egzemplarzy.


Fot.: Wikimedia Commons, SkyUp Airlines

Ostatnie komentarze

IGINS 2021-04-15 09:12   
IGINS - Profil IGINS
Było trzeba się tego spodziewać. Myślę że jeśli w wakacje będą panować te same obostrzenia co w wakacje 2020 to połączenie do Kijowa będzie się sprawdzać. Jak i Kijów jak i Łódź są bardzo atrakcyjnymi miastami na CITYBREAK. Ponad to w Polsce mieszka dużo Ukraińców a to połączenie pozwoli im za cenę mniejszą (o czasie nie wspominając) dojechać do rodzin na Ukrainie. Jeśli połączenie do KBP się sprawdzi to wiosnę 2022 LCJ-LWO ma szansę powrócić.
brooks88 2021-04-15 08:28   
brooks88 - Profil brooks88
to było wiadomo że nie poleci na tej trasie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy