Air France poleci do kolejnej afrykańskiej stolicy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 kwietnia 2021 11:05
Narodowy francuski przewoźnik poleci ze swojego głównego węzła przesiadkowego w Paryżu–CDG do nowego w swojej siatce połączeń afrykańskiego kraju, chociaż będzie to jedynie przedłużenie istniejącej już rotacji.
Reklama

Air France rozpocznie regularne loty pomiędzy Paryżem–CDG a stolicą Mozambiku. Będzie to przedłużenie istniejącej rotacji do Johannesburga. Nowa trasa do Maputo zostanie otwarta 20 czerwca i będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu samolotem Boeing 777-300ER.

Air France z przyjemnością ogłasza, że ​​po raz kolejny zwiększa częstotliwość lotów do Johannesburga oraz dodaje Maputo do swojej siatki połączeń. W ostatnich latach Mozambik stał się ważnym celem biznesowych podróży ze względu na bogate złoża naturalnych źródeł energii. Tym samym, połączymy Maputo ze wszystkimi głównymi miastami w Europie i na całym świecie – powiedział Wouter Vermeulen, dyrektor generalny Air France-KLM na Afrykę Południową.


Jak podają francuskie media, Air France od kilku lat rozważał uruchomienie lotów do Mozambiku. Zdecydowano się na to wraz z rozwojem w tym kraju sektora wydobycia gazu ziemnego, co przyciąga coraz więcej osób podróżujących służbowo.

Wśród europejskich linii lotniczych do Maputo latają TAP Air Portugal oraz Turkish Airlines. W przeszłości rejsy pomiędzy stolicą Mozambiku a Paryżem były obsługiwane przez Mozambique Airlines LAM, jednak przewoźnik zakończył wszystkie loty do Europy w 2011 r., po tym jak przestał spełniać podstawowe zasady bezpieczeństwa i został wpisany na czarną listę Komisji Europejskiej.

Fot.: materiały prasowe, Air France
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama