Enter Air: Pierwszy lot MAX-a z pasażerami od dwóch lat

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
25 marca 2021 14:55
Polska czarterowa linia lotnicza Enter Air wykonała dzisiaj pierwszy lot boeingiem 737 MAX z pasażerami na pokładzie od czasu uziemienia tej maszyny w 2019 roku. Jest to kolejny przewoźnik, po PLL LOT oraz czeskim Smartwings, który przewozi polskich pasażerów tą maszyną.
Reklama

Dziś (25.03) po godzinie 9 samolot o znakach SP-EXA wystartował z katowickiego lotniska. Pierwsza destynacja enterowego MAX-a to hiszpańska Teneryfa. Około godzinę po lądowaniu samolot wystartuje w drogę powrotną do Katowic.


Loty testowe MAX-em Enter Air rozpoczął już na początku marca. Były to przeloty nad Polską, bez pasażerów na pokładzie. W podobnym czasie loty testowe wykonywał narodowy przewoźnik.

Przewoźnik posiada w swej flocie dwa boeingi 737 MAX 8. W sierpniu ubiegłego roku Enter Air został pierwszym na świecie przewoźnikiem, który mimo uziemienia samolotów z powodu dwóch katastrof oraz zmniejszonego przez pandemię popytu, zwiększył swoje zamówienia na ten typ samolotu oraz porozumiał się w sprawie odszkodowań za uziemienie maszyn.

Enter Air jest trzecim przewoźnikiem w Polsce, który przywrócił boeingi 737-8 do lotów komercyjnych. W ubiegły piątek (19.03) pierwsi polscy pasażerowie polecieli na Wyspy Zielonego Przylądka na pokładzie MAX-a linii Smartwings. Wczoraj natomiast do LOT wykonał komercyjny lot z Warszawy do Oslo uziemioną przez niemal dwa lata maszyną.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy