Pierwsi polscy pasażerowie polecieli boeingiem 737 MAX

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
19 marca 2021 09:50
2 komentarze
Przywracanie uziemionego boeinga 737 MAX rozpoczęło się w Europie już na początku bieżącego roku. Pierwszy lot komercyjny wykonano w połowie lutego. Dziś (19.03) polscy pasażerowie mieli okazję polecieć tą maszyną na wakacje.
Reklama

Dziś boeing 737-8 linii lotniczej Smartwings wystartował o godzinie 6:10 z warszawskiego lotniska. Pasażerowie udają się na Wyspy Zielonego Przylądka, na wyspę Sal. Lot wykonuje samolot o znakach OK-SWE.

Z rozkładu lotów Lotniska Chopina wynika, że kolejni pasażerowie polecą tą maszyną już jutro. Smartwings zaplanował poranny lot do egipskiego Marsa Alam dokładnie tym samolotem, który dzisiaj leci na Wyspy Zielonego Przylądka.


Loty tym typem samolotu były wyczekiwane przez wiele linii lotniczych. Dzięki niemu koszty podróży spadną, bowiem samolot jest bardziej wydajny od swojego starszego brata - 737-800. Ponadto zwiększy się komfort podróży między innymi poprzez zmniejszenie hałasu w kabinie. Samolot ten doleci rownież dalej, niż maszyna w wersji -800, dzięki czemu część egzotycznych kierunków będzie mogła zostać wykonana bez międzylądowania na tankowanie.

W Polsce boeing 737-8 miał okazję wykonać już loty testowe - najpierw w powietrze wzbiły się maszyny czarterowego przewoźnika Enter Air, a po kilku dniach samoloty w barwach LOT-u poleciały z Lublina do Warszawy. Loty testowe są jednym z etapów przywracania uziemionego przez niemal dwa lata samolotu.

Dogłębne badania nad bezpieczeństwem samolotu prowadzone były od czasu drugiej katastrofy w marcu 2019 roku. Samolot po wymaganych udoskonaleniach otrzymał zgodę między innymi od amerykańskiego oraz europejskiego nadzoru lotniczego na powrót do służby. Można zatem przypuszczać, że jest to jedna z najlepiej zbadanych maszyn w historii lotnictwa, a pasażerowie nie muszą już obawiać się podróży tym samolotem.

Fot.: Anna Zvereva
Reklama

Ostatnie komentarze

toniemaznaczenia 2021-03-19 23:31   
toniemaznaczenia - Profil toniemaznaczenia
Tytuł artykułu zawiera nieścisłości i wprowadza czytelnika w błąd. Powinno być "Pierwsi komercyjni polscy pasażerowie polecieli z Polski na pokładzie 737-MAX po dwóch katastrofach tego samolotu". Całkowicie nie zgodzę się z tezą "bohatera" artykułu że: "Można zatem przypuszczać, że jest to jedna z najlepiej zbadanych maszyn w historii lotnictwa, a pasażerowie nie muszą już obawiać się podróży tym samolotem." - zatem tezy Pana "bohatera" zapewne powinny także znaleźć się na innych forach i portalach ze szczególnym wskazaniem na portale i fora Azjatyckie a w szczególności Chińskie ;-) .
WsciekłaGrażka 2021-03-19 16:55   
WsciekłaGrażka - Profil WsciekłaGrażka
No i super! Spokojnych, bezpiecznych i dochodowych lotów!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama