KLM zawiesza loty z Poznania

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 stycznia 2021 10:30
Z systemu rezerwacyjnego holenderskich linii lotniczych KLM wynika, że przewoźnik zawiesza do 11 lutego br. połączenie z Poznania do Amsterdamu.
Reklama

Zgodnie z systemem rezerwacyjnym KLM, pasażerowie nie będą mogli udać się do Amsterdamu co najmniej do 11 lutego włącznie. Najbliższy lot z Poznania zaplanowany jest dopiero na 12 lutego na godzinę 11:55.


Połączenie między Poznaniem a Amsterdamem wznowiono 25 października 2020 r., a loty odbywały się początkowo 5 razy w tygodniu. Od początku roku linia planowała uruchomienie dodatkowych dwóch rotacji, zwiększając liczbę lotów do 7 tygodniowo. W związku z wprowadzonymi przez holenderski rząd obostrzeniami tak się jednak nie stało. Co więcej, KLM zmniejszyło liczbę rotacji do 3 w tygodniu, by teraz zakomunikować zawieszenie połączenia.

Obecnie pasażerowie mają możliwość zakupu biletów na loty odbywające się dopiero po 11 lutego. Wówczas przywrócone zostaną dwa loty tygodniowo, a od 22 lutego KLM będzie wykonywało 4 rotacje w tygodniu. Codzienne loty do Amsterdamu mają zostać przywrócone 28 marca.

Port lotniczy w Poznaniu podkreśla, że w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją rozkład lotów wciąż może ulec zmianie. Jednocześnie zaleca, aby pasażerowie na bieżąco śledzili komunikaty dotyczące połączenia między Polską a Holandią. Narodowy przewoźnik Niderlandów wciąż oferuje, choć ze zmniejszoną częstotliwością, połączenia do Amsterdamu z Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz Wrocławia.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama