Włosi zyskają nowego przewoźnika

Marek Stus - Profil Marek Stus
11 stycznia 2021 09:21
Na włoskim rynku pojawi się wkrótce zupełnie nowa linia lotnicza. Nie chodzi jednak o kolejną odsłonę Alitalii, ale przewoźnika, który wystartuje z własną ofertą połączeń krajowych.
Reklama

Linie EgoAirways zamierzają rozpocząć działalność operacyjną już w marcu br. Na początku będą dysponowały dwoma embraerami 190 zabierającymi na pokład 100 pasażerów z bazami na lotniskach w Forli oraz Katanii. W siatce połączeń przewoźnika znajdą się póki co wyłącznie rejsy krajowe, w pierwszej kolejności pomiędzy wspomnianymi miastami a Bari, Florencją, Lamezia Terme i Parmą. W kolejnych miesiącach stopniowo pojawią się kolejne trasy m.in. do Bergamo, Cagliari i Rzymu-Fiumicino.


Bilety trafiły już do sprzedaży i są dostępne w dwóch klasach: ekonomicznej (nazwanej Just Go Class), w tym z możliwością wyboru opcji z dostępnem do wygodniejszych foteli oraz biznesowej (Private Class), w której oferowany będzie w cenie biletu poczęstunek na pokładzie i inne typowe udogodnienia. Taryfy rozpoczynają się od 48,90 euro w jedną stronę.


EgoAirways chą wyróżniać się produktem pokładowym i jego dostosowaniem do potrzeb pasażerów dbających o zdrowy styl życia w trakcie podróży. Stąd w pokładowym menu zapowiadane są m.in. posiłki bezglutenowe, wegetariańskie i skomponowane na bazie owoców morza. Pasażerowie będą mogli również zamawiać prezenty na różne okazje dla swoich bliskich.

Plany nowego przewoźnika są ambitnie, ale mocno konkurencyjne realia włoskiego rynku zapewne szybko je zweryfikują, zwłaszcza że start jego działalności operacyjnej przewidziano w trudnym momencie pandemii. Bez wątpienia jednak pojawienie się kolejnej linii na włoskich trasach wewnątrzkrajowych wzbogaci ofertę połączeń dostępną dla pasażerów.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama