Na pokład KLM tylko z negatywnym testem

25 grudnia 2020 09:15
4 komentarze
Wszyscy podróżujący holenderskimi liniami KLM będą musieli okazać negatywny wynik testu na koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu. To skutek nowej decyzji niderlandzkiego rządu.
Reklama
Wymóg posiadania testu RT-PCR wykonanego na maksimum 72 godziny przed momentem przylotu do Holandii będzie obowiązywał od 29 grudnia br. Dotyczy to pasażerów wszystkich lotów przybywających na jakiekolwiek lotnisko w tym kraju, w tym także osób planujących jedynie tranzyt np. w amsterdamskim porcie Schiphol. Akceptowane będą zaświadczenia potwierdzające wynik testu w językach angielskim, duńskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Oprócz obowiązkowego testu zalecana jest również 10-dniowa kwarantanna w przypadku, gdy Holandia jest dla danej osoby docelowym miejscem podróży. Izolacja nie jest jednak bezwzględnym wymogiem formalnym, a jedynie rekomendacją ze strony lokalnych władz.


W związku z decyzjami rządu holenderskiego linie KLM nie będą od 29 grudnia przyjmować na pokłady swoich samolotów osób bez spełniającego wymogi formalne negatywnego testu. Nowe zasady nie dotyczą dzieci poniżej 13 roku życia, osób podróżujących z państw uznanych przez władze Holandii za bezpieczne (aktualnie jest to jedynie Islandia) oraz zaliczających się do jednej z kategorii objętych zwolnieniem (np. posiadacze paszportów dyplomatycznych, studenci, niektórzy pracownicy).

Nowe zasady podróży KLM utrudnią korzystanie z oferty tego przewoźnika, zwłaszcza pasażerom planującym tylko krótki tranzyt w Amsterdamie i dalszą podróż holenderskimi liniami.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pozpiotr 2020-12-28 15:10   
pozpiotr - Profil pozpiotr
@teemu
tak, wiem że to rząd, ale i tak się wkurzyłem.
Udało mi się umówić na test na 2, oby "priorytet" zadziałał...
teemu 2020-12-27 23:39   
teemu - Profil teemu
@pozpiotr: to nie KLMnie pomyślał, tylko holenderski rząd podjął taką decyzję - wymóg okazania negatywnego testu dotyczy każdego pasażera wlatującego do Holandii. Sam lecę 3. stycznia i też się wkurzyłem, ale da się znaleźć punkty które robią testy 2.01 i jak dopłacisz za "priorytet" to wynik i zaświadczenie masz tego samego dnia. Tylko nie są to najpopularniejsze sieciówki medyczne typu luxmed, bo oni rzeczywiście mają pozamykane
pozpiotr 2020-12-27 20:06   
pozpiotr - Profil pozpiotr
A niech ich...
Na 4 stycznia mam przewidziany wylot z KL, więc test musiałbym zrobić 1. Oczywiście nie zrobię, bo świątecznie wszystko będzie zamknięte, w niedzielę 3go ten sam problem, pozostaje sobota choć mam mocne wątpliwości czy wtedy uda mi się cokolwiek załatwić. Chyba KL trochę nie pomyślał :/
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy