PPL włączyło się w charytatywną akcję na rzecz schroniska „Na Paluchu”

23 grudnia 2020 09:48
Duży kennel do transportu zwierząt, koce, ręczniki czy pościel – to tylko niektóre rzeczy zebrane podczas pracowniczej akcji mającej na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. W ciągu kilku ostatnich lat Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” regularnie wspiera warszawskie Schronisko „Na Paluchu”.
Reklama
Chwila zastanowienia, refleksji, czy też chęć niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują – okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, w którym pracownicy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” otworzyli swe serca i ponownie wspomogli warszawskie Schronisko „Na Paluchu”.

Wystarczy, że raz spojrzy się w oczy przebywających tam zwierząt i od razu rodzi się w człowieku chęć niesienia pomocy – powiedziała Magdalena Bidzińska, która wśród pracowników PPL zorganizowała i rozpowszechniła zbiórkę darów dla schroniska. – Z akcją wystartowaliśmy 3 grudnia i przypominaliśmy o niej raz w tygodniu – ze względu na to, że wielu pracowników pracuje zdalnie lub zmianowo. Chcieliśmy, aby każdy miał szansę pomóc, ponieważ inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród osób związanych z PPL. Zebraliśmy m.in. koce, ręczniki i pościele, ale udało nam się też zdobyć duży kennel do transportu zwierząt – dodała.

Długotrwała pomoc

Jednak doroczna zbiórka darów to nie jedyne działania PPL na rzecz Schroniska. Już teraz Przedsiębiorstwo rozważa różne propozycje i pomysły dotyczące wsparcia w kolejnych latach. W planach jest m.in. wznowienie cyklu „przygarnij czworonoga”.

Rok 2020 dla nas wszystkich był bardzo trudnym okresem. Pandemia naruszyła nie tylko nasze życie prywatne, ale też funkcjonowanie i możliwości wielu firm. Dlatego też ta pomoc cieszy tym bardziej, ze dość często inicjatywa wychodziła od pracowników firmy, a oni sami również odczuli ograniczenia pandemiczne – zaznaczył Henryk Strzelczyk, dyrektor schroniska „Na Paluchu”. – Szczególną pomoc i nieocenione długofalowe wsparcie otrzymujemy od 2004 roku. To przede wszystkim nieopłatne użyczenie 2,7 ha gruntów należących do PPL, na których – oprócz schroniska tymczasowego – urządzony został Park „Na Paluchu”, czyli miejsce socjalizacji, rekreacji i zabawy dla naszych podopiecznych. To tu nawiązują się pierwsze przyjaźnie pomiędzy wolontariuszami a psiakami, pierwsze relacje pomiędzy adoptującymi a zwierzętami. Bez tego wspaniałego miejsca nie wyobrażamy sobie obecnie funkcjonowania. Te wszystkie działania pokazują, że całemu zespołowi PPL los naszych zwierzaków nie jest obojętny – dodał.

Każdy może okazać dobroć

Pomoc zwierzętom w potrzebie nie musi być jedynie jednorazowym gestem. Schronisko potrzebuje m.in. karmy dla psów i kotów oraz wszelkie drobiazgi typu pościele, koce, ręczniki, maty, szelki czy też zabawki. Dary można przekazywać przez 7 dni w tygodniu. Umieszczać je należy w zielonych kontenerach, które znajdują się przed wejściem do schroniska lub wysłać na adres: Schronisko na Paluchu, ul Paluch 2, 02-147 Warszawa. Można również przekazywać darowizny pieniężne. Szczegóły znajdują się na stronie napaluchu.waw.pl.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy