LOT uruchomił trasę Warszawa-Ostrawa. Może dostać za nią nawet 18 mln zł

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 października 2020 12:22
12 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały w niedzielę (25.10) połączenie do czeskiej Ostrawy. Mogą za nią dostać ponad 18 milionów złotych w ciągu pięciu lat.
Reklama

Embraer E170 o znakach rejestracyjnych SP-LDI wystartował z Warszawy do Ostrawy w ostatnią niedzielę o godzinie 22:58 z 13 pasażerami na pokładzie. Samolot wylądował na ostrawskim lotnisku w Mošnovie po 39 minutach lotu.
Samoloty LOT-u będą nocować w Ostrawie, co znacznie poprawi dostępność całej siatki dla pasażerów z tego miasta. Starty z Lotniska Chopina przewidziane są w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele na godz. 22:55, a lądowanie w Ostrawie nastąpi po godzinnym rejsie. W drogę powrotną do Warszawy samolot wyruszy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o 5:25, gdzie zamelduje się o 6:30. Loty wykonywane będą embraerami 170.


W kontrakcie region zobowiązuje się do inwestycji finansowych w obsługę połączenia w wysokości 400 tys. euro rocznie (blisko 2 mln zł). Kwota może być podwojona, jeśli liczba lotów zostanie zwiększona z obecnych pięciu do dziesięciu rotacji tygodniowo. Wtedy polska linia może otrzymać za obsługę trasy ponad 18 milionów złotych w ciągu pięciu lat. LOT będzie otrzymywał płatności kwartalnie. Przewoźnik ma również otrzymać zniżkę na opłaty lotniskowe na lotnisku będącym własnością regionu w Mošnovie, ale ich wysokość nie jest określona w umowie.

Zgodnie z umową przewoźnik zobowiązuje się do operowania do Ostrawy samolotami mieszczącymi co najmniej 76 pasażerów, tj. embraerami E170 lub bombardierami Q400. Przeczytaj treść całej umowy między LOT-em a krajem morawsko-śląskim.

LOT będzie jedynym regularnym rejsem w Ostrawie, Ryanair nie poleci do Londynu zimą, a powrót latem nie jest do końca pewny. W porównaniu z pierwotnymi planami przewoźnik dostosował rozkład lotów, aby uzyskać lepsze połączenia z innymi rejsami w stolicy.

fot. Lotnisko Ostrawa
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jsg 2020-10-29 10:54   
jsg - Profil jsg
Czy ktoś może wie jakie było obłożenie na kolejnych lotach?
gość_8b347 2020-10-29 10:33   
gość_8b347 - Profil gość_8b347
Do poniżej.W okolicy Ostravy jest więcej zakładów przemysłowych niż w całej Polsce południowej od Opola po Rzeszów. W strefie okololotniskowej Ostravy Mosnov jest i nadal przybywa zakładów produkcyjnych związanych z motoryzacja a połączeń nie było a Ty myślisz,że jedno połączenie do Warszawy ożywi cały region???
Po prostu zrozumcie to,że w Czechach są lepsze warunki do inwestycje niż w Polsce pomimo tego,że nie ma tam pracowników to masowo z polskich przygranicznych miejscowości ludzie pracują w tych fabrykach stanowiąc 70% zatrudnionych.
Nigdy nie było odwrotnie by Czesi pracowali w Polsce bo jesteśmy nieatrakcyjnym rynkiem pracy więc demagogię dotyczące raportów EY możesz sobie włożyć między bajki.
gość_95dbb 2020-10-28 21:58   
gość_95dbb - Profil gość_95dbb
pi razy oko jakieś 14 tyś dziennie do przepalenia
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama