Amerykańskie linie na stałe znoszą opłaty za zmianę terminu podróży

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
01 września 2020 13:30
American Airlines, Delta Air Lines oraz United Airlines pozwolą swoim pasażerom na darmową zmianę terminu podróży nawet w najtańszych taryfach. Nowe przepisy wchodzą w życie natychmiastowo.
Reklama

United Airlines jako pierwsza z linii zdecydowała się znieść na stałe opłaty za zmianę terminu podróży dla wszystkich biletów. Dotychczas aby mieć możliwość bezkosztowej zmiany daty wylotu trzeba było zakupić bilet w znacząco droższej taryfie. Od wczoraj każdy podróżujący na pokładzie United Airlines będzie mógł za darmo zmienić termin swojej podróży nawet jeżeli osoba ta zakupiła najtańszy bilet w klasie ekonomicznej. Z nowego przywileju będą mogli skorzystać wyłącznie osoby lecące na trasach wewnątrz Stanów Zjednoczonych, Portoryko i Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.


Ponadto United daje klientom większą elastyczność w zakresie zmiany lotów w dniu podróży. Dzięki możliwości bezpłatnego umieszczenia pasażera na listę “standby” klienci będą mieli teraz możliwość skorzystania tego samego dnia z innego połączenia na tej samej trasie jeśli w chwili wylotu jest wolne miejsce. Nowa opcja będzie dostępna dla wszystkich klientów podróżujących wewnątrz Stanów Zjednoczonych oraz do wybranych międzynarodowych miejsc docelowych począwszy od 1 stycznia 2021 roku. Klienci, którzy chcą zmienić loty będą mogli dodać się do listy rezerwowej za pośrednictwem aplikacji mobilnej United, na stronie internetowej united.com lub na lotnisku nie później niż 30 minut przed odlotem w przypadku lotów krajowych i godzinę przed odlotem w przypadku lotów międzynarodowych.


Idąc w ślady swojego konkurenta, linie American Airlines i Delta Air Lines również zdecydowały się znieść opłaty dla swoich klientów na wszystkie podróże do 31 grudnia 2020 roku. W odróżnieniu do United Airlines, tych dwóch przewoźników wciąż będzie pobierało opłatę za zmiany w przypadku najtańszej taryfy (basic economy). Natomiast wszystkie pozostałe bilety będą miały możliwość bezkosztowej modyfikacji daty podróży. W przypadku Delta Air Lines nowy przywilej dostępny jest dla pasażerów lecących na trasach wewnątrz Stanów Zjednoczonych, Portoryko i Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Natomiast American Airlines pozwoli na zmiany terminu również każdemu podróżującemu do Meksyku i na Karaiby.


Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy