easyJet zamyka trzy bazy w Wielkiej Brytanii

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
30 czerwca 2020 17:52
easyJet zamyka swoje bazy w Londynie Stansted i Southend oraz w Newcastle w ramach restrukturyzacji po globalnej pandemii koronawirusa.
Reklama
W maju br. przewoźnik poinformował, że w wyniku pandemii może być zmuszony zredukować liczbę pracowników nawet o 30 proc., a także zoptymalizować swoją siatkę i bazy. W tym samym czasie zapowiedziano redukcję do 5 tys. miejsc pracy. Roczny raport zatrudnienia w easyJet za rok 2019 wskazuje, że przewoźnik zatrudnia ponad 15 tys. pracowników.

Dziś spółka rozpoczęła formalne konsultacje w sprawie planu restrukturyzacji z przedstawicielami BALPA i Unite, dotyczące brytyjskich pilotów i załóg. Propozycje te obejmują zamknięcie trzech swoich baz w Wielkiej Brytanii - Londyn Stansted, Londyn Southend i Newcastle. Te lotniska pozostaną jednak częścią siatki easyJet.


Do końca 2021 r. flota easyJet ma liczyć ok. 300 samolotów – przy obecnych 339. Prognoza sprzed światowego kryzysu lotniczego wywołanego przez pandemię koronawirusa przewidywała, że do końca przyszłego roku przewoźnik będzie obsługiwał nawet 353 maszyny.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy