×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels Airlines: Prawie 30 połączeń do likwidacji


W ramach restrukturyzacji i programu ratunkowego Brussels Airlines zrezygnuje z tras w Europie i w Afryce. Wśród likwidowanych kierunków znajdują się też dwa w Polsce.


W trakcie niedawno odbytego spotkania zarządu Brussels Airlines ze związkami zawodowymi upubliczniono listę kierunków, które zostaną zamknięte w związku z restrukturyzacją siatki połączeń i w celu poprawienie jej rentowności, poinformował portal aviation24.be. Mapa miejsc docelowych belgijskiej linii zostanie zmniejszona o 27 portów lotniczych. Cięcia obejmą również dwie trasy dalekiego zasięgu. 


Na liście do likwidacji znalazły się następujące afrykańskie miasta: Hurghada w Egipcie, Marakesz w Maroku, Konakry w Gwinei, i Wagadugu w Burkina Faso. Redukcje siatki europejskiej mają objąć: Almerię, Sewillę, Walencję i Lanzarote w Hiszpanii, Billund w Danii, Bristol w Wielkiej Brytanii, Calvi i Figari we Francji, Comiso we Włoszech, Funchal w Portugalii, Chanię, Kos, Rodos, Santorini i Zakintos w Grecji, Hanower, Warszawę i Kraków, Moskwę i Sankt Petersburg, Wilno oraz Zadar i Zagrzeb.

Dyrekcja Brussels Airlines postanowiła też ograniczyć do niezbędnego minimum "nocowanie" maszyn poza swoją główną bazą. Na spotkaniu wspomniano też o planach na przyszłość. Przewoźnik ma nadzieję pozyskać w latach 2024-2026 airbusa A321XLR i rozpocząć rejsy długodystansowe z Brukseli do Miami, Newark i Bostonu w USA oraz do Nairobi w Kenii i Kilimandżaro w Tanzanii.gość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie