United Airlines wyprodukuje własny żel antybakteryjny

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
20 kwietnia 2020 08:03
W związku z eskalacją pandemii koronawirusa (COVID-19) w Stanach Zjednoczonych, przewoźnik z siedzibą w Chicago zapowiedział, że będzie na masową skalę wytwarzać dezynfekujący środek do rąk.
Reklama
United Airlines zarejestrował się już w rządowej Food and Drug Administration (ang. Agencja Żywności i Leków) jako nowy producent środka do dezynfekcji rąk. Żel ma być wytwarzany w centrum serwisowym w San Francisco, gdzie zatrudniono ok. 3 tys. osób. Przewoźnik zadeklarował, że w kalifornijskim obiekcie jest wystarczająco dużo miejsca i sprzętu do podjęcia takiej inicjatywy. Dodatkowo, United Airlines ma w dyspozycji odpowiedni personel chemików i inżynierów chemików, których doświadczenie ma być kluczowe przy wytwarzaniu produktów.

Pierwsza próbna partia środka na bazie alkoholu została już wytworzona. Został on rozprowadzony wśród pracowników naziemnych zatrudnianych przez przewoźnika. Kierownictwo United informuje, że regularna produkcja na masową skalę powinna rozpocząć się w przeciągu kilku najbliższych dni, zaraz po dostawach kluczowych surowców, przede wszystkim alkoholu. Wtedy z płynów dezynfekujących skorzystają wszyscy członkowie personelu pokładowego wykonujący swoje obowiązki.


Pozyskiwanie odpowiednich surowców wciąż nie jest łatwe, ale na szczęście udało nam się zakontraktować wystarczającą ilość środków chemicznych i pojemników, aby rozpocząć produkcję środka do dezynfekcji rąk. Spodziewamy się dostawy w połowie przyszłego tygodnia – powiedział George Skoufos, starszy specjalista ds. zaopatrzenia technicznego United Airlines.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa istnieje ogromne zapotrzebowanie na środki odkażające. Dostawcy nie nadążają z uzupełnianiem zapasów, dlatego wiele firm i instytucji postanowiło tworzyć własne środki.

Fot. materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

... wczytuje ...