United Airlines odkrył usterki podczas inspekcji boeingów 737 MAX 9

9 stycznia 2024 08:40
Podczas inspekcji samolotów należących do United Airlines odkryto poluzowane śruby w zatyczkach blokujących dodatkowe drzwi awaryjne.
Reklama

- "Od rozpoczęcia wstępnych inspekcji w sobotę, natrafiliśmy na przypadki, które wydają się mieć związek z problemami z instalacją zatyczki do drzwi - na przykład śruby, które wymagały dodatkowego dokręcenia"
- przekazało United Airlines w oświadczeniu.


Przewoźnik poinformował, że problem zostanie rozwiązany we wszystkich 79 posiadanych samolotach, tak szybko jak to możliwe, żeby maszyny mogły jak najszybciej wrócić do służby.

Natrafienie na problem w kilku kolejnych samolotach sugeruje, że może on dotyczyć każdego dotychczas wyprodukowanego boeinga 737 MAX 9. Jednak jego zidentyfikowanie z pewnością ułatwi i przyśpieszy kontrolę w maszynach należących do innych przewoźników. Każdy kolejny dzień uziemienia MAX-ów 9 to gigantyczne straty dla linii, które w związku z brakiem dostępnych samolotów muszą zawieszać wykonywanie niektórych połączeń. Boeingi 737 MAX 9 stanowią aż 21 procent całej floty linii Alaska Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy