United zawiesił pilotów, którzy pozwolili pasażerowi wejść do kokpitu podczas lotu

25 kwietnia 2024 09:10
Linia United Airlines zawiesiła dwóch pilotów po tym, jak w czasie lotu pozwolili jednemu z pasażerów usiąść na miejscu kapitana.
Reklama

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia br. Tego dnia samolot Boeing 757 linii United Airlines realizował czarterowy lot z Denver do Toronto. Maszyna wykonywała lot dla drużyny Colorado Rockies, która leciała do największego miasta w Kanadzie na mecz z miejscowym zespołem Toronto Blue Jays. Podczas lotu został nagrany film, na którym widać wyraźne naruszenia zasad bezpieczeństwa. Drzwi do kokpitu były otwarte, a na miejscu kapitana siedział jeden z podróżujących. Owym pasażerem okazał się Hensley Meulens, jeden z członków sztabu szkoleniowego Colorado Rockies. Jak się okazało, nie był on jedyną osobą nieuprawnioną do przebywania w kabinie pilotów.


W związku z wydarzeniem Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wszczęła śledztwo, natomiast władze United Airlines podjęły decyzję o zawieszeniu pilotów, którzy pozwolili wejść pasażerom do kokpitu i usiąść na miejscach przeznaczonych wyłącznie dla załogi.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, co widzimy na filmie, który pokazuje nieuprawnioną osobę w kabinie załogi na wysokości przelotowej. W związku z wyraźnym naruszeniem naszych zasad bezpieczeństwa oraz zasad operacyjnych zgłosiliśmy incydent do FAA i zawiesiliśmy pilotów do czasu zakończenia dochodzenia
– powiedział w oświadczeniu rzecznik United Airlines.Wejście osób nieuprawnionych do kabiny pilotów podczas lotu jest niezgodne z zasadami niemalże wszystkich linii lotniczych na świecie. Szczególnie restrykcyjnie podchodzą do tego amerykańscy przewoźnicy i FAA, którzy są szczególnie wyczuleni na punkcie bezpieczeństwa. Linie lotnicze pozwalają wybranym pasażerom w wyjątkowych sytuacjach wejść do kokpitu w czasie lotu, by mogli oni zobaczyć, jak wygląda praca pilotów. Przykładem mogą być chociażby związani z lotnictwem youtuberzy. Jednak w żadnym wypadku nie mogą oni podczas rejsu usiąść w fotelach pilotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy