Trzy niebezpieczne incydenty samolotów United w ciągu tygodnia

9 marca 2024 08:40
1 komentarz
W ubiegłym tygodniu zdarzyły się aż trzy niebezpieczne incydenty z udziałem samolotów linii United. Boeing 737 MAX zjechał z pasa startowego, z boeinga 777 odpadło koło podczas wznoszenia, a w jeszcze innej maszyny zapalił się silnik.
Reklama
Wczoraj (8.03) boeing 737 MAX przyleciał z Memphis do Houston z 160 pasażerami i 6 członkami załogi. Według relacji osób obecnych na pokładzie maszyna bezproblemowo wylądowała na pasie startowym i gładko wyhamowała, po czym nagle przy próbie zjechania na drogę kołowania wyjechała na trawę poza pas startowy.

-To było uczucie podobne do złapania gumy w samochodzie

– powiedział anonimowy pasażer w rozmowie z New York Post.


Nikt z obecnych na pokładzie pasażerów nie odniósł obrażeń i wszyscy opuścili pokład o własnych siłach. Na ten moment nie są znane przyczyny incydentu, być może wpływ na wypadek miał padający w momencie zdarzenia ulewny deszcz.

Dzień wcześniej z boeinga 777 tuż po starcie z lotniska w San Francisco odpadło jedno z kół, które spadło na parking i poważnie uszkodziło zaparkowane na nim samochody. Maszyna miała lecieć do Osaki, jednak została przekierowana do portu lotniczego Los Angeles, gdzie bezpiecznie wylądowała. Moment odpadnięcia koła został nagrany przez jedną z osób obecnych wtedy na lotnisku w San Francisco.

W ubiegły poniedziałek z kolei podczas wznoszenia zapalił się jeden z silników w boeingu 737-900 należącym do United. Maszyna wyruszyła z lotniska w Houston w podróż do Fort Myers na Florydzie. Pasażerowie bardzo szybko zgłosili pojawienie się ognia na skrzydle załodze, a samolot zawrócił i bezpiecznie awaryjnie wylądował w Houston. Przyczyny tego incydentu również nie są na ten moment znane.


Mimo że w każdym przypadku nie było ofiar śmiertelnych, to każdy z incydentów był potencjalnie bardzo niebezpieczny dla pasażerów i załogi. Zdecydowanie nie był to dobry tydzień dla United Airlines i po części również dla Boeinga, którego samoloty brały udział w każdym zdarzeniu. Przyczyny wszystkich incydentów bada obecnie FAA.

Ostatnie komentarze

espenkruger 2024-03-09 15:40   
espenkruger - Profil espenkruger
Fatalny czas dla Boeinga.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy