Mniej lotów ze stolicy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 lutego 2005 16:28
27 komentarzy
Reklama

Sky Europe, pierwsza tania, nisko-kosztowa linia lotnicza ogłosiła, iż rezygnuje z niektórych połączeń z Warszawy. Zamierza jednak podwoi ilość lotów z Krakowa, bazując dodatkowy samolot w tym mieście i otwierając nowe trasy, do Barcelony i Manchesteru, jednocześnie zwiększając częstotliwości lotów na większości istniejących tras.

Głównym powodem zmian jest różnica zdań, pomiędzy Sky Europe a warszawskim lotniskiem, dotycząca spraw operacyjnych i komercyjnych:

Sky Europe tłumaczy iż, warszawskie lotnisko buduje obecnie nowy terminal i nie może zapewnić miejsc parkingowych umożliwiających nocowanie samolotu. W związku z tym przewidywane są poważne utrudnienia operacyjne w sezonie letnim.
Lotnisko zamierza także podnieść opłaty pasażerskie, o 23 proc. aby opłacić budowę nowego terminala, z którego nie będą korzystać przewoźnicy nisko-kosztowi. Propozycja ta jednak nie została zaakceptowana przez ULC.

Warszawski port nie potwierdził wymaganych przez Sky Europe slotów umożliwiających prowadzenie operacji z tańszego terminala Etiuda. Dodatkowo - jak argumentuje Sky Europe -Okęcie wprowadza poważne kary finansowe za samoloty lądujące po godzinie 22:00, czasu lokalnego.

Sky Europe poinformowało lotnisko podczas ostatniego spotkania z liniami lotniczymi i przedstawicielami IATA, że rozwój linii nisko-kosztowych z Warszawy powinien wynikać z obustronnych korzyści płynących ze współpracy pomiędzy przewoźnikami a lotniskiem.

Sky Europe twierdzi, iż nie może zwiększać swojego udziału we wpływach lotniska poprzez inwestowanie w nowe trasy, jeżeli lotnisko nie jest w stanie zapewnić przewidywalnego środowiska biznesowego.

SkyEurope będzie zatem prowadzić następujące połączenia z Polski w sezonie letnim:

Z Krakowa:
- Amsterdam
- Barcelona [Nowość!]
- Londyn Stansted
- Manchester [Nowość!]
- Mediolan Bergamo
- Paryż Orly
- Rzym Fiumicino

i z Warszawy:
- Bratysława
- Londyn Stansted
- Paryz Orly
- Rzym Fiumicino

Pasażerowie, którzy wykupili połączenia, które nie będą obsługiwane w sezonie letnim będą mieli możliwość wyboru pomiędzy pełnym zwrotem kosztów, zmianą na inne trasy obsługiwane przez SkyEurope a w niektórych przypadkach alternatywnym transportem. SkyEurope zapewnia, że poinformuje swoich pasażerów o zmianach w odpowiednim terminie.

SkyEurope pozostaje zaangażowane w dalszy rozwój operacji z bazy w Warszawie, jednak uzależnione jest to wyjaśnienia sytuacji związanej z obsługa tanich przewoźników operujących z terminalu Etiuda w Warszawie.

Na podstawie materiałów nadesłanych do Pasazer Press
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
bonzo 2005-03-08 12:03   
bonzo - Profil bonzo
Straszna raczej jest niekompetencja Luton, w sprawach tak banalnych jak informacja na tablicach DEP/ARR. A w kompletnym rozkladzie (PDF format) maja wyraznie ze tych tras wizz nie robi we wtorki rano. I w ten wlasnie sposob psuje sie reputacje wizza.
bogdan 2005-03-08 11:03   
bogdan - Profil bogdan
Ok. Macie racje :) , ale wygladalo to strasznie !! 3 loty i 3 skasowane !!
qqrq 2005-03-08 10:03   
qqrq - Profil qqrq
Proste. W tym dniu nie ma lotow wg rozkladu. Wystarczylo rzucic na to okiem. Nie pierwszy juz raz dajesz sie nabrac mylnej informacji na lotnisku w Luton. Katowice maja na zobacz link o odwolanych lotach, jezeli rzeczywiscie sa odwolane. :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama