Mniej lotów ze stolicy

Mniej lotów ze stolicy Sky Europe, pierwsza tania, nisko-kosztowa linia lotnicza ogłosiła, iż rezygnuje z niektórych połączeń z Warszawy. Zamierza jednak podwoi ilość lotów z Krakowa, bazując dodatkowy samolot w tym mieście i otwierając nowe trasy, do Barcelony i Manchesteru, jednocześnie zwiększając częstotliwości lotów na większości istniejących tras. Głównym powodem zmian jest różnica...
23/02/2005 16:28   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
bonzo 2005-03-08 12:03   
bonzo - Profil bonzo
Straszna raczej jest niekompetencja Luton, w sprawach tak banalnych jak informacja na tablicach DEP/ARR. A w kompletnym rozkladzie (PDF format) maja wyraznie ze tych tras wizz nie robi we wtorki rano. I w ten wlasnie sposob psuje sie reputacje wizza.
bogdan 2005-03-08 11:03   
bogdan - Profil bogdan
Ok. Macie racje :) , ale wygladalo to strasznie !! 3 loty i 3 skasowane !!
qqrq 2005-03-08 10:03   
qqrq - Profil qqrq
Proste. W tym dniu nie ma lotow wg rozkladu. Wystarczylo rzucic na to okiem. Nie pierwszy juz raz dajesz sie nabrac mylnej informacji na lotnisku w Luton. Katowice maja na zobacz link o odwolanych lotach, jezeli rzeczywiscie sa odwolane. :)
bonzo 2005-03-08 02:03   
bonzo - Profil bonzo
Do Bogdana - sluszna uwaga co do Easy; z tego co wiem (ze zrodel "wewnetrznych" wizza:) to wizz doznaje czasami roznych dziwnych trudnosci w Luton, tak jakby byl tam troche nielubiany... :( Nie da sie ukryc, polska infrastruktura w ogole, w tym lotnicza pozostaje duzo w tyle za "Europa". Slusznie, poprawa infrastruktury wymaga duzo czasu i nakladow finansowych. Ale tez trzeba na to patrzyc w odpowiedzniej perspektywie. Boom lotniczy w Polsce zawdzieczamy w ogromnej czesci naszemu wejsciu do UE, niespelna rok temu. Raz liberalizacja przestrzeni powietrznej, a dwa, mobilnosc w ramach UE (wciaz troche organiczona). Wczesniej nikt nie myslal ze takie znaczenie beda miec Pyrzowice, Balice beda pekac w szwach, a Rzeszow, Bydgoszcz i Szczenin beda zglaszac powazne ambicje lotnicze. Wiec nie chodzi tu o krwawa konkurencje pomiedzy tymi portami, tylko raczej o zbudowanie dobrze zintegrowanego i nowoczesnego systemu transportowego Polski. Krakow (Urzad Marszalkowski i spolka) odchodzil od zmyslow zeby sciagnac Ryanaira. Biora pod uwage wydanie milionow zlotych na podniesienie rentownosc jednej linii, natomiast projekty modernizacji i rozbudowy Balic, i lepszego polaczenia portu z miastem, sa w najlepszym razie blade. Z Krakowa powinna kursowac bezposrednia szybka kolejka do lotniska, z ultranowoczesnym taborem, z czestotliwoscia co kilkanascie minut. Ale takie cos kosztuje ogromna kase. Kasa sie znajdzie (w tym srodki UE), natomist potzrebny jest najpierw pomysl. Swoja droga, Bogdanie, nabyles juz tu sobie reputacje tepiciela wizza. Nie wiadomo czy masz ku temu jakies podstawy. Czy wizz odwolal ci kilka razy lot?
bogdan 2005-03-08 02:03   
bogdan - Profil bogdan
Humbak ! Po prostu mowie o tym co widze , ze sie czasem pomyle , hmm chyba jak kazdy ( to do wczorajszych skasowanych lotow ). Pisalem juz kiedys za co mozna docenic Wizzair (personel, samoloty ) ale chyba nie sposob pominac ich wad (czeste kasowanie lotow - zwlaszcza kilkanascie tyg temu, bardzo nachalna kampanie reklamowa - jedyna firma ktora ma co tydzien promocje , szkoda ze tak malo z tego wynika dla klienta, zlodziejskie oplaty) Sam czesto latam linia Wizzair ale to nie powod by ich chwalic. Dla mnie osobiscie Wizzair oraz SkyEurope sa najmniej wiarygodnymi firmami latajacymi do Londynu .Do tego na najblizsze tygodnie Wizzair oferuje zdecydowanie najdrozsze bilety. Teraz doszla jeszcze jedna Centralwings ktora jak narazie jest wiarygodna, ale na trasie do Londynu jest malo konkurencyjna - chyba licza na pewna grupe klientow - lubiejacy LOT.
Co do Lotniska Luton to nie wiem co tam jest okropnego , okropne ot jest Heathrow. Luton jest przjzyste ( wchodzisz i na jednej scianie kilkadzisiat stanowisk check-in , wystarczajaca ilosc kafejek itp , mala liczba rekawow. Co do Etiudy , skoro to buda tymczasowa to dlaczego biedne linie placa wiecej niz za Luton ? Bylem tam raz i nie wyobrazam sobie co sie tam dzieje jak np przez pogode polowa lotow jest z poslizgiem 2 godzinnym. Co do Okecia to sie prosze nie wypowiadac bo to nie jest terminal dla tanich lini a Luton wlasnie takim jest !!
humbak 2005-03-08 01:03   
humbak - Profil humbak
Bogdanie: Masz chyba jakas obsesje (negatywna) na punkcie Wizza... Drobna uwaga: Etiuda jest tworem tymczasowym z definicji, natomiast Luton jest tworem stalym. Prawde mowiac o ile milo jest mi przebywac na Okeciu, to w Luton chce byc jak najkrocej, bo ten terminal jest koszmarny.
bonzo 2005-03-08 01:03   
bonzo - Profil bonzo
Bogdanie, sprawdz rozklad Wizz na tych trasach. Pomylilo sie cos albo Tobie, albo ludziom odpowiedzialnym za tablice ruchu Lotniska Luton, albo rozkladowi jazdy Wizzair (w co raczej nie wierze). Wg rozkladu Wizza na tych trzech trasach, na ktorychy "skasowano" loty w ogole nie ma lotow Wizza w we wtorki rano w biezacym okresie rozkladowym.
humbak 2005-03-08 01:03   
humbak - Profil humbak
Lotnisko w Luton to blaszak, ktory pretenduje do bycia Heathrow.... Niestety nie te progi....
bogdan 2005-03-08 01:03   
bogdan - Profil bogdan
do Bonzo - zgodze sie ze takie informacje wprowadzaja w blad i psuja reputacje Wizzair , jest tylko pytanie czy jest zagranie celowe i czeste ?? Czesto widze na liscie skasowane loty Wizzair , ale niegdy (gdy nie jest mi to bezposrednio potrzebne) nie sprawdzalem czy sa te loty w roskladzie !! Moze EasyJet zbyt mocno stapa po lotnisku ?? Ale jedno ttrzeba przyznajc Polskie lotniska sa daleko z tylu w porownaniu z Luton czy Stansted. Nie chodzi tu o infrastruktore ktora ciegle jest poprawiana ale na to potrzeba lat . chodzi tu u proste i przystepne udogodnienia dla ludzi , typu informacje o lotach on-line , rezerwacje parkingow-za ktore zadaja astronomicznych oplat biorac pod uwage zarobki w Polsce oraz ceny ziemi !! Na Etiudzie niepotrafia rozwiazac tak prostego problemu jakim jest postoj taxi , to co ci ludzie wyprawiaja jest straszne (odmawianie klientowi , zadanie za kurs wysokich sum ) . Wystarczy sie przejsc 100 m pod glowny terminal i juz calkiem inaczej . Zero ingerencjii co do zapewnienia transportu ( Pyrzowice co sie zwa Katowicami ) , skonczy sie na tym ze to linie lotnicze beda podstawialy autobusy i na tym zarabialy , tak jak to robi wizzair przy wspolpracy jednej z firm z Polski .
bogdan 2005-03-07 11:03   
bogdan - Profil bogdan
Nikt nic nie wie , jedynie lotnisko w Luton ma jakies informacje !! jak to jest strona Wizzair tradycyjnie milczy i bawi sie w najlepsze promocjami , lotnisko w Katowicach milczy ( telefon tez )na tablicy live lot bez zmian a Londyn juz wie ze nie bedzie mialo gosci z Polski kilkanacie godzin przed lotem !! Dla firmy Wizzair i lotniska Polacy ich klienci to nic nieznaczacy ludzie ktorzy i tak tak sa zacofani i nigdy nie sprawdzaja , w domu zanim wyrusza w podroz na lotnisko czy czasem nie maja lotu skasowanego lotu . Praktyki Wizzair i SkyEurope ostatnimi czasy zdaja sie zalosne , a to ze nie udzielja info live o swoich polaczeniach na stronie swiadczy o tym ze maja woele do ukrycia . Taki SkyEurope niepotrafi powiadomic klientow ze pokasowali loty a ja tu wymagam info live o lotach haha !! Przy tych cenach jakie oferuje Wizzair i SkyEurope najtaniej w 80 proc polaczen do Londynu i najpewniej co do podrozy wypada EasyJet!!!
bogdan 2005-03-07 10:03   
bogdan - Profil bogdan
Czy ktos wie dlaczego lutro rano wszystkie odloty ( co za tym idzie przyloty ) z lotniska Luton do Budapeszu , Gdanska , Katowic SKASOWANE !!!!!! Co to ma znaczyc ?? 3 laty tej lini i wszystkie skasowane , to jakis zart , czy ktos cos wie bo nie wiem czy sie rano zrywac z loska na lotnisko :)
bogdan 2005-03-01 11:03   
bogdan - Profil bogdan
Jak widac SkyEurope robi z klientami co chce i jak chce. To sie im oplaci ale na krotko! To samo robil wizzair - chodz ostatnio zaprzestal takiej taktyki , mam tu na mysli kasowania lotow.Chyba jednak doszli do wniosku ze sie im to nieoplaci na dlozsza mete. Konsekwencje takiego postepowania sa ogromne bo jak to sie mowi wiesc sie szybko niesie. Polaczenia typu Polska Londyn czasto sa polaczeniem gdzie w Londynie jest przesiadka np do malej miesciny w hiszpanii itp. Zwlaszcza dotyczy to SkeEurope ktore lata na Stansted czyli do najwiekszej bazy Ryanair. Mysle ze liczbe polaczen do Londynu powinno sie zwiekszac i dbac o niezawodnosc oraz promowac polaczenia z przesiadka ( mam tu na mysli posrednikow- zarabiaja 2x na prowizjii) . Z Stansted mozna poleciec np do Oslo czy Irlandii za 10-20 GBP z oplatami i to 50% terminow jest dostepnych w takich cenach.Watpie by polski rynek byl w stanie utrzymac polaczenie codzien do np wspomnienego Oslo.
Zmniejszenie liczby polaczen na trasie Warszawa-Londyn przez Wizzair i SkeEurope doprowadzilo do wywindowania cen , zwlaszcza dotyczy to wizzaira , ktory ma do tego astronomiczne oplaty . Na kwiecen prawie kazdy lot w 2 str to najmniej 100 GBP i na nic sie tu zdaja promocje typu 30 % taniej itp ktore wiecznie goszcza na stronie tej firmy. Tym sposobem firma EasyJet staje sie NAJTANSZA i NAJPEWNIEJSZA firma na tej trasie , i juz raczki zacieraja bo nic , kompletnienic nie robiac urosna na lidera na tej trasie.
Polecam , dla lecacych z Londynu do Krakowa polaczenie Ryanair z Stansted do Berlina , z Berlina ( te samo lotnisko , 2 godziny czekania ) do Krakowa Easyjet . Loty do Krakowa czesto sa obladowane i bielt niejednokrotnie kosztuje 100 GBP w 1 str a tym polaczeniem mozna sie zalapac za 30 GBP total , taki bilet juz kupilem .Tym sposobem mozna wspomoc loty z Berlina , bo jak tak dalej pujdzie to EasyJet je zawiesi bo malo ludzi lata :)
mic77 2005-02-28 01:02   
mic77 - Profil mic77
Tylko SkyEurope narzeka inne linie nie mają problemów, ciekawe...! Poza tym oświadczenie napisane na łamach strony zobacz link pokazuje drugą stronę całej sytuacji!. Jeedno jest pewne SkyEurope jest najbardziej mieszającą tanią linią...
qqrq 2005-02-27 04:02   
qqrq - Profil qqrq
Mnie rowniez zmienili rozklad na trasie Krakow-Amsterdam. Zaraz po tym jak sie zorientowalem, zadzwonilem do CC i poprosilem o zmiane rezerwacji. Bez problemu zmieniono lot. Kod rezerwacji pozostal ten sam. Wyslano mi ponownie potwierdzenie. W moim przypadku wyszlo to nawet na dobre, bo zamiast w piatek wieczorem, lece w sobote rano, co mi bardziej odpowiada. Jako, ze wylot mam akurat w Swieto Krolowej, przed dlugim weekendem majowym, a wiec samolot moze miec spore oblozenie, to wolalem zalatwic to szybciej samemu niz czekac na ich telefon. Innym rowniez polecam zalatwienie tego samemu - zapewni wieksza elastycznosc. Przy okazji, co dosc zaskakujace - ceny po zmianie tego polaczenia spadly o 200 zl.
Lotniskowi 2005-02-26 09:02   
Lotniskowi - Profil Lotniskowi
Przede wszystkim dobra rada dla wszystkich - jesli odwołano wasz rejs do 14 dni przed odlotem - zgodnie z nowymi przepisami EU w tzw non extraordinary circumstances nazly wam sie nie tylko zmiana rezerwacji lub zwrot ale tez odszkodowanie - zalezne od kilku czynnikow ale nawet do 600 EUR. Radzę sie szybko zgłaszać do tzw tanich linii bo jak zaczną je wypłacać to może to spowodować ich poważne problemy finansowe. Te linie przecież mają ZEROWE ZYSKI a działają tylko za kaskę inwestorów. A jak ta się skończy w przypadku Wizz i Sky - powtórzy się scenariusz AIR POLONIA....
kuba 2005-02-26 05:02   
kuba - Profil kuba
ja mam kupiony bilecik w sky europ do paryza z krakowa na 25 czerwca i tesz znikł z rozkładu.Npisałme meila i ciekway jestem co odpowiedzą i czy zaproponuja mi jakąs inna date oczywiscie w cenie tamtego rejsu
trd 2005-02-26 05:02   
trd - Profil trd
Guli, moze sprobuj do nich zadzwonic i popros o zmiane terminu wylotu. W ten sposob byc moze bedziesz mial wieksze pole manewru przy wyborze nowej daty podrozy, zanim oni sami Ci cos zaproponuja. Napisz jak Ci sie udalo. Nigdy nie mialem przedtem z nimi do czynienia przez telefon.
guli 2005-02-26 04:02   
guli - Profil guli
A kto mi pomoze w rozwianiu watpliwosci... Mam zarezerwowany bilet na 10 maja na tarsie Krakow - Rzym a wedle nowego rozkladu takiego polaczenia w tym dniu nie ma... Nie zostalem jeszcze poinformowany o zmianie rozkladu. Co zrobi Sky?? Co z moim biletem?? Co robic?? Prosze, pomozcie!!
Lotniskowi 2005-02-25 11:02   
Lotniskowi - Profil Lotniskowi
Wiele ciekawych komentarzy - gratuluje tym, ktorzy polecieli za kilka groszy..ale ostrzegam Sky, Wizz i inni zaczną kasować częsciej rejsy i zmieniać rozkłady. Bo po pierwsze nie mają badań/pojęcia gdzie i kiedy będą latać pasażerowie - czyli jaki jest popyt po drugie za 50 PLN plus taxy nie utrzyma sie żadna linia/firma a po trzecie brak im specjalistów i środków/zdolności aby funkcjonowali w tym środowisku. Przyszłość każdego rejsu jest wiec niewiadoma - ale cena przyciąga. Niestety wiele czynników dodatkowo utrudnia tę sytuacje - niewiadoma PPLu dot lotniska w Modlinie i brak statusu innych portów lotniczych. Przyszłośc jest więc bardzo ciekawa.....
Katamaran 2005-02-25 10:02   
Katamaran - Profil Katamaran
Troche nas Sky Europe karmi bzdurami gdyż odwołuje loty nie informując o tym pasażerów. Spróbujcie sobie zaplanować podróż kilka miesięcy wcześniej i okaże się, że loty zostały odwołane a nie jest to jeszcze odpowiedni moment żeby poinformować pasażerów którzy wykupili bilety na ten lot. Przykładem jestem sam osobiście kupując 14 grudnia bilet na lot m.in. Rzym- Kraków w dniu 09 czerwca 2005. Lot spadł z rozkładu a mnie do dzisiaj nikt o tym nie poinformował. Dzieki za troskę o pasażera. Urokiem podróżowania w niskich cenach jest to, że podróżujemy może trochę skromniej ale nie pozwala to na ignorowanie pasażerów.
Pozdrawiam
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy