×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT raczej nie przejmie Condora. PGL stawia warunki nie do spełnienia


Polska Grupa Lotnicza, która miała przejąć niemieckiego Condora stawiają nowe warunki, które są nie do spełnienia, a przejęcie jest poważnie zagrożone - donosi "Spiegel Online" i dodaje, że najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku.


Spiegel donosi, że PGL przedstawiła Federalnemu Ministerstwu Gospodarki w Berlinie "ekstremalne żądania, których spełnienie oznaczałoby prawie kompletne zabezpieczenie inwestycji".

Gazeta pisze, że pojawiają się przypuszczenia, że polska strona celowo stawia przeszkody, żeby móc wycofać się z transakcji. Jak powiedział jeden z insiderów: „Jeżeli byśmy na to przystali, równałoby się to sprezentowaniu Condora polskiemu przedsiębiorstwu.


„Spiegel" pisze też, że „wysoce prawdopodobne jest, że Condor w najbliższym czasie będzie musiał uziemić większą część swojej floty". Obecnie linia realizuje powroty niemieckich turystów z zagranicy. Niebawem samoloty przewoźnik mogą zostać uziemione.

Gazeta zaznacza, że Condor będzie mógł wystąpić do polskiej grupy z roszczeniami, w przypadku gdy umowa nie dojdzie do skutku.

Wczoraj (26.03) Condor poprosił o dłuższy czasu na spłatę kredytu pomostowego. Jako powód podał niepewność w wyniku światowego kryzysu epidemii koronawirusa, które objęły również PGL, polski holding i właściciela LOT-u.gość_7973b - Profil
gość_7973b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie